Chcete být makléřem? Vyberte si správnou realitky

Všichni víme, že realitní trh v Liberci pomalu ale jistě ožívá. Navzdory letu, které je v prodeji nemovitostí již tradičně nejslabším období roku, se docela dobře daří prodeji novostaveb, developeři představují své nové projekty a na inzertních portálech je opět z čeho vybírat.
 


 

Do byznysu se vracejí i realitní makléři a zkoušejí to i tací, kteří dosud s realitami neměli žádné zkušenosti. Během uplynulých měsíců za námi přišlo několik přátel a známých, kteří zvažovali kariéru realitního makléře a několik z vás nás kontaktovali i prostřednictvím této stránky. Ve většině případů (bohužel) se první minuty rozhovoru točí kolem těchto otázek:
 

  • Kolik měsíčně vydělává průměrný makléř?
  • V které kanceláři dávají nejvíc procent?
  • Ve které kanceláři platí FIX?

 

Takže FIX …

Realitní makléř je podnikatel, který musí něco investovat, aby něco vydělal. Který podnikatel dostává měsíčně fixní zisk jen proto, že každé ráno přijde do firmy? Pokud vám realitka slíbí fix, tak si ho odpracovat kancelářskou prací. Na prodej a školení vám spoustu času nezůstane.
 

Takže kolik v průměru …

Průměrný makléř vydělává málo, pokud vůbec něco. Pokud chcete vydělávat dobře, musíte být nadprůměrní. Maklérčina je podnikání jako jakékoliv jiné. Úspěch přichází tvrdou prací, budováním kontaktů, získáváním zkušeností a neustálým zdokonalováním svých dovedností. Úspěšný makléř vydělává nadprůměrně. Z osobních zkušeností víme, že 120 000 – 240 000 Kč měsíčně je u těch nejlepších makléřů reálné dosažitelné číslo.
 

A kolik procent?

Výběr realitní kanceláře vypadá ve většině případů takto: příští makléř si Oběh několik realitek, zapíše si do poznámek slíbenou výši provize, to zda bude mít k dispozici služební telefon, služební auto (extra velký plusový bod) a případně nějaký minimální FIX, jako odměnu za to, že bude určitý počet hodin v měsíci trávit v kanceláři. Doma si sečte všechny procenta a výhody a vítěz je jasný. V celém tomto výběru však uniká podstata. Makléř musí nejprve něco prodat, aby pak z prodeje získal slíbené procenta.
 
Pokud to tedy někdo s realitami myslí vážně, měl by si vybrat kancelář ve které ho především naučí prodávat. Pokud makléř nic neprodá, tak mu i 60% bude zcela nanic. 60% z 0 Kč je vždy pouze 0 Kč. A 30% z 50 000 Kč (průměrná provize za 3 + kk) je 16 000 Kč.
 

Investujte do sebe a naučte se prodávat

Tuto radu dáváme i našim přátelům. Nejkvalitnější školicí programy mají zahraniční sítě jako REMAX nebo CENTURY 21. Dobré školení nabízejí i některé slovenské realitní sítě, ty však ještě objektivně nemají tolik zkušeností a tak silné zázemí. Takže i když do budoucna uvažujete o tom, že budete samostatným makléřem, nebo si otevřete vlastní kancelář, vyberte si na začátek takovou kancelář, která vás naučí prodávat a ne takovou, která vám slíbí nejvíce procent (z něčeho co jste ještě ani nevydělali)

You may also like...