Chraňte svůj majetek před sprejery pomocí antigraffiti

Majitelé a správci budov většinou znají pocit, když jim jejich fasádu poškodí sprejeři. Ti se nejvíce vyžívají na nových omítkách nebo alespoň nově natřených stěnách, kde zároveň páchají největší škody. Viníky se jen málokdy podaří přistihnout při činu, takže náklady na uvedené fasády do původního stavu nese majitel. Právě takové plochy je proto vhodné preventivně ošetřit antigraffiti nátěrem, který stěny ochrání před následky vandalství.

Nátěr zabrání poškození fasády

Odborníci doporučují aplikovat antigraffiti nátěry budov do výše tří metrů od země. Přípravek vytvoří na zdi ochrannou vrstvu, která zabrání proniknutí barvy do podkladu. Takto ošetřenou plochu je pak snadné umýt i v případě, že na ni vandalové cokoliv nastříkali. Nátěr přitom pomůže nejen s odstraněním sprejů, ale také třeba nápisů fixem nebo běžných nečistot.

Spreje se následně smyjí speciálním přípravkem, běžné ušpinění zmizí po umytí vodou. Pokud si nátěr objednáte u solidní firmy, nabídne vám navíc odstraňování případných projevů sprejerů na jeden až tři roky zdarma. Takovou firmou je například společnost AXIOM REAL, která se na čištění povrchů, mytí fasád, odstraňování graffiti a preventivní nátěry specializuje.

I neošetřenou stěnu lze umýt

Také v případě, že stěny vašeho objektu nejsou chráněny nátěrem, je možné většinu nečistot z povrchu odstranit. Platí to nejen o grafitti, ale i o běžném znečištění. To se ve fasádách často ukládá celá desetiletí, dokud nepřijde chvíle, kdy je nutné je oživit a uvést do původního stavu.

Účinnou metodou čištění povrchů je tryskání. Tímto způsobem lze například čistit fasády, odstraňovat staré nátěry a dokonce se i zbavovat koroze z železných a ocelových konstrukcí. Systém je přitom natolik šetrný, že jej památkový ústav schválil i pro práci na chráněných objektech. Lze jej využít také na dřevo a konstrukce, které jsou z něj vyrobeny.

01-ars

You may also like...