Dětská odrážedla – zábava pro kluky i holky

odrazedlo

Nejlepší hračky jsou takové, které děti baví a zároveň rozvíjí jejich dovednosti. A přesně to nabízí i odrážedla. Nejenže se na nich každý malý závodník a závodnice dosyta vyřádí, ale pohybem vylepšují motoriku a rovnováhu. Dají se pořídit v různých barvách, tvarech a provedeních, aby byli spokojeni nejen ti nejmenší, ale i jejich rodiče.
Kvalitní odrážedla nabízí společnost StepTwo, která na český trh dováží výrobky americké firmy Step2. A nabídka je to velmi rozmanitá. Na své si přijdou holčičky, které si své první vozítko představují jako roztomilého růžového sporťáka i kluci, kteří by nejraději měli třeba svůj malý traktor. Některé typy navíc disponují praktickým držákem pro rodiče, kteří tak budou mít jízdu svého zlatíčka vždy pod kontrolou.

Od jednoduchých odrážedel až po auta a motorky

Mezi nejoblíbenější kousky v nabídce patří roztomilá dětská odrážedla ve tvaru zvířátek pro ty nejmenší jezdce. Mají příjemně tvarované sedátko a jednoduchou rukojeť. Pro ty starší je nachystán například parádní šlapací traktor s velkými koly pro jednoduché manévrování. K němu je dokonce možné dokoupit vlek. Velmi vyhledávaná jsou také vozítka imitující závodní auta. Jsou vybavena rukojetí pro rodiče, která se dá ovšem jednoduše složit k podvozku, aby si dítě mohlo užívat samostatnou jízdu. Takový sporťák je vybaven i klaksonem na baterie pro co největší požitek z jeho řízení. Pod kapotou se pak nachází úložný prostor, kam lze uschovat svačinku nebo třeba milovaného plyšáka, kterého chce mít malý řidič nebo řidička na cestách s sebou.

Tipy pro správný výběr

Před koupí odrážedla pro děti je vhodné zamyslet se nad několika kritérii. Na prvním místě je bezpečnost. Samozřejmostí tedy je, že odrážedlo nesmí mít žádné ostré hrany a nesmí na první pohled působit nestabilně. Vyplatí se zaměřit také na celkovou kvalitu, tedy především materiál, z něhož je odrážedlo vyrobeno. Velmi oblíbený je tvrzený plast, který případně vydrží i hrubší zacházení a navíc se snadno udržuje. Mimo to je vysoce odolný vůči vlivům počasí. Důležitá je také váha odrážedla. Čím lehčí, tím lepší, ale ne na úkor stability. Nízkou váhu totiž ocení jak dítě, tak i rodič, který bude využívat možnosti tlačení přes držadlo. V neposlední řadě je vhodné zaměřit se také na typ kol. U odrážedel bývají nejčastěji plastová, což je velmi praktické, protože se nemusí dofukovat a ani nehrozí jejich píchnutí. Některá plastová kola bývají opatřena gumovým pásem, aby byla jízda o něco komfortnější a hlavně méně hlučná. Při výběru je také žádoucí brát ohled na to, jak je dítě šikovné a zdatné, co má rádo a co se mu líbí. Pokud ho má totiž jízda na odrážedle bavit, musí s ním být nejprve spokojeno.

You may also like...