Dokonalé krytí zahradního bazénu

plachty na bazén kvalitniplachty.cz

Bazén na naší zahradě je skvělou příležitostí, jak se ochladit, když venku praží slunce a také si můžeme skvěle zadovádět s dětmi. Tento odpočinek může zastínit jen jediná věc a to je znečištění vodní hladiny a následné každodenní čištění. Měli bychom rychle vymyslet nějaké řešení, které by nám tuto nepříjemnost vyřešilo jednou pro vždy. Je to jednoduchá krycí plachta, která svou úlohu ochrany plní dokonale.

Funkce plachet pro bazény

Ochranná plachta se používá k ochraně vody před znečištěním a to nejen v létě, ale i v zimě. odpadá tak již zmiňované čištění a každodenní běhání kolem bazénu se sítkem v ruce, abychom odstranili nečistoty, hmyz a jiné. Liší se pouze velikostí a tvarem. Ovšem nejen ochrannou funkci mají tyto plachty. Můžeme si je také pořídit jako solární plachty, které se požívají pro ohřev vody v bazénu a to čistě přírodní cestou za pomocí slunečních paprsků. Jako další do série takových plachet můžeme uvést i zimní plachtu, která je zase vhodná pro zimní měsíce, je odolná proti nízkým teplotám a tudíž i mrazu, ale i proti váze sněhu. Plachty na bazén tedy minimalizují vypařování vody, sníží tepelné ztráty a dokonale bazén ochrání.

Plachty nám mohou prodloužit koupací sezonu

Jestliže máme na zahradě bazén a to až už zabudovaný v zemi nebo nadzemní bazén, jistě si ho chceme náležitě užít se vším všudy. Díky ochranným plachtám na bazén si můžeme prodloužit letní sezónu. Firmy nám nabízejí spolehlivé řešení, které nám vyřeší problém s ochranou vodní hladiny. Nabídka odborných firem, které se výrobou bazénových plachet zabývají je široká a můžeme si tak prakticky vybrat i barevné provedení a dokonce i tvar plachty. Pokud tedy máme atypický tvar bazénu, nemusíme mít obavu z toho, že plachtu na bazén neseženeme. Technik firmy přijde celý bazén zaměřit a zakreslit jeho tvar tak, aby nám firma byla schopna ochrannou plachtu vyrobit. Moderní a netradiční tvary venkovních bazénů jsou totiž dnes velmi aktuální.

Co dělat v případě, že máme atypický tvar bazénu?

Tvar bazénu může být v podstatě jakýkoliv a ani v tomto případě se nemusíme obávat, že bychom na ten náš bazén nesehnali tu správnou krycí plachtu. Doporučujeme si předem prostudovat vlastnosti všech typů plachet a jejich snadnost použití. Neuděláme tak zbytečnou chybu při jejich výběru.

Jaké druhy bazénových plachet bychom mohli najít na trhu

Výrobci vyrábějí speciální krycí plachty z polyvinylchloridu a měkkého plastu. Žádný z materiálů by samozřejmě neměl obsahovat škodlivé látky. Proto je nutné zakoupit krycí plachty bazénu od spolehlivých výrobců.

Výhody těchto plachet

jak už bylo řečeno, takové plachty slouží především jako spolehlivá ochrana před nečistotami,což nás zajímá asi nejvíce. Velmi příznivá je také cena takových plachet, snadná manipulace, údržba i životnost. ta se odhaduje zhruba na 10 let. K těmto plachtám se ale prodávají také nejrůznější komponenty,které jsou v některých případech nezbytné.

You may also like...