Dražba nemovitostí – způsob, jak koupit nemovitost levně

Lidé, kteří se ocitnou ve finanční tísni, se snaží tíživou situaci vyřešit. Ve většině případů tito lidé prodávají svůj majetek nebo vyhlašují osobní bankrot. Nicméně u některých dojde situace tak daleko, že jediným možným východiskem je exekuční zabavení nemovitosti a její následná dražba. Dražební portály vyvěšují spoustu nemovitostí, které jsou určeny k nucené dražbě. Cena, za kterou jsou tyto budovy nabízeny, je až o dvě třetiny nižší než cena tržní. A to láká ke koupi. V následujících řádcích si prozradíme, jak koupit nemovitost v dražbě.

Kdo se může zúčastnit dražeb nemovitostí?

Dražby jsou přístupné všem lidem, jež mají právo nabýt na území České republiky nemovitost. Dražba nemovitostí je bezplatná. Jedinou vaší povinností je před konáním dražby složit dražební jistotu. Také se utvrďte v tom, že máte dostatek finančních prostředků na doplacení kupní ceny. Pakliže dražbu vyhrajete a nebyli byste schopni složit zbytek doplatku, propadne také složená dražební jistota.

Realitní sféra nabízí pestrou škálu dražebních portálů. Jedním z nich je www.drazba-nemovitosti.com, který rozděluje nabídku do přehledných kategorií podle charakteru nemovitosti. Můžete si vybrat z bytů, rodinných domů, pozemků, rekreačních objektů, komerčních budov a dalších. Na realitním trhu hrají dražby nemovitostí významnou roli. Jedná se o bezpečný způsob, jak získat nemovitost za výhodnou cenu.

Tento portál umožňuje dražbu dvojím způsobem. První variantou je dražba nemovitostí v dražební místnosti Exekutorského úřadu v Ostravě, kde je nutná fyzická přítomnost účastnících se dražitelů. Druhou variantou jsou elektronické aukce, které se provádí prostřednictvím internetu. Soudní exekutor v dražební vyhlášce vždy uvede, o jaký typ dražby se jedná.

Pakliže chcete koupit nemovitost, ale potřebujete co nejvíce ušetřit, můžete vyzkoušet právě formu dražby.

You may also like...