Dřevěný dům na klíč – pohodlné bydlení

Touha lidí po zdravém životním stylu se projevuje nejen v oblasti stravování a zdravého životního stylu vůbec, ale také v oblasti bydlení. Jak? Klienti čím dál více upřednostňují stavbu rodinných domů (i malometrážních o rozloze 3 pokojů) v odlehlejších, klidnějších částech města oproti klasickému bydlení v panelovém bytě či na rušné ulici v centru města. Důvod je jednoduchý – po pracovním vytížení a stresech, které jim každodenní život přináší, chtějí najít klidné místo v kruhu své rodiny.

montované-domy-drevene

Současným trendem v oblasti stavebnictví je proto momentálně stavba tzv. dřevěných rodinných domů na klíč, které mohou takovouto představu splnit už za několik týdnů. Použití přírodních materiálů je garancí příjemného prostředí a svěžího vzduchu. Co jsou vlastně dřevěné montované domy zač?

Poptávka po novém segmentu dřevěných domů na klíč je stále vyšší. Montovaný dřevodům je podle navrženého projektu dům vyrobený na míru, jehož obvodový plášť tvoří dřevěný celostěhový panel. Jednotlivé části se pak skládají na staveništi na dopředu připravenou vybetonovanou základovou desku.

To, proč jsou dřevěné domy na klíč stále populárnější, má hned několik důvodů. Nejdůležitější je asi ten, že oproti klasickým cihlovým stavbám je hrubá cena dřevěného montovaného domu podstatně nižší. Preferovanou variantou mezi klienty je stavba dřevěného domu na klíč, protože klient se nestará v podstatě o nic a přebere si jenom klíčky od svého nového dřevěného rodinného domu. Samotné přebrání klíčků je mnohem rychlejší, než u cihlových domů na klíč. Délka výstavby dřevěného montovaného domu se odhaduje zhruba na 4-6 týdnů, přičemž samotná hrubá stavba domu může stát už za 5-6 dní.

Neméně důležitými faktory, které vás přesvědčí o stavbě rodinného domu tohoto typu je fakt, že dřevodům je tzv. energeticky nenáročná stavba – to znamená, že náklady energie klesnou v porovnání s klasickými stavbami až o 40-60%. Přírodní materiály, vždy svěží a čistý vzduch vám dává pocit pohodlného rodinného bydlení, které si přeje každý z nás.
Už se vidíte ve svém novém dřevěném rodinném domě?

You may also like...