Dřevo do interiéru prostě patří, i když je ho v posledních letech stále méně

Kolik vlastně máte dřeva v interiéru? Jaká část nábytku je tvořená přímo u vás doma tímto přírodním materiálem? Jistě, poměr rozhodně v posledních letech a desetiletích spíše klesá, co stoupá, je naopak kvalita zpracování. Dřevo rozhodně není v nemilosti u všech, lidé se obecně dělí na dva druhy – jedni by měli dřevo nejraději úplně všude, druzí zase využívají modernější materiály.

Všechno ze dřeva? To asi chcete bydlet v horském srubu

Je jasné, že čeho je moc, toho je příliš, a to platí i v případě dřevěného nábytku. Pokud je doma ze dřeva snad úplně všechno, budete si možná připadat jako někde na horách, a to určitě není účelem moderního domova. Lepší bude využít opravdovou kvalitu, dnešním interiérům rozhodně svědčí spíše kombinace materiálů – kov, sklo, dřevo. Elegantní jídelní stůl z dřevěného masivu bude určitě lepším řešením než dalších deset kusů nábytku jen z čistého dřeva. Byt pak nepůsobí vzdušně a někdo by se v něm jistě nemusel cítit dobře…
Kvalitně zpracovaný dřevěný nábytek, leštění, lakování, kombinace třeba se sklem nebo textilem. To vše je bytovou módní policií rozhodně povoleno, dřevo je příroda a zateplí každý dům. Hnědé odstíny dřeva se hodí i do interiéru, kde jinak dominuje nerez a neurčitý pocit chladu.

V případě, že máte vyšší strop, není od věci jej obložit právě dřevem, opticky totiž mírně sníží prostor. Vše jde ale i bez velkých změn, dřevěné konferenční stoly nebo designové stojánky jsou drobností, která dokreslí atmosféru opravdového domova. Dřevo kromě jiného krásně voní, hodí se do rámu oken i na podlahu, dřevěná dekorace nebo svítidlo udělají spoustu parády. Dřevo patří do moderních i starších interiérů.

You may also like...