Dům pro vaše auto

Lidé obvykle mají ke svému autu vřelý vztah, ale i kdybyste jej zas až tak důvěrný neměli, jisté je, že pořízení a následná péče o motorové vozidlo není žádnou levnou záležitostí. I zde je proto důležitá prevence. Jedna ze základních ochran automobilu je garáž.
 

 


 

Jakou garáž si vybrat?

Garáž slouží k úschově vašeho motorového vozidla, kde ho chrání před klimatickými vlivy, a také před lapky, které by si na něj mohli udělat zálusk. Rozhodli jste se pro garáž? Výběr garáže ale není nic snadného, na výběr totiž máte hned z několika typů – přístřešku, vystavěné garáže, dřevěné garáže anebo plechové garáže.
 

Přístřešek

Mnoho odborníků garážový přístřešek uznává, protože okolo auta vzduch volně cirkuluje, a přitom je vozidlo chráněno před sluncem i deštěm. Pozitivní je, že při výjezdu neriskujete teplotní šok, ani kumulování výfukových plynů anebo zápachu z motorového oleje. Přístřešek však auto neochrání před větrem, deštěm se sklonem, mrazem a krádeží.
 

Vystavěná garáž

Garáž může být vystavěna samostatně anebo může být součástí vašeho rodinného domu. Na jeho výstavbu mohou být užity rozličné materiály jako např. cihly, malta a beton. Takováto garáž vydrží nejdéle, ale je také ze všech variant a možností tou nejdražší. I realizace této garáže je nejnáročnější.
 

Dřevěná garáž

Dřevěná garáž představuje klasiku, jakousi zlatou střední cestu. Tato garáž vás totiž nevyjde tak draho a do velikosti 25 metrů čtverečních se obejdete bez stavebního povolení. Bohužel velkou nevýhodou představuje její životnost a neustálá potřeba speciálního ochranného nástřiku, který zvyšuje odolnost dřevěné garáže.
 

Plechová garáž

Plechová garáž představuje moderní volbu, která vám umožňuje pořídit adekvátní ochranu pro své vozidlo a to ještě za velmi výhodnou cenu. Plechová garáž je totiž ze všech variant nejlevnější. K těmto garážím do 25 metrů čtverečních nepotřebujete stavební povolení. Její montáž je snadná, rychlá a vyžaduje pouze vytvoření několika betonových patek. Životnost této garáže je přitom možné prodloužit s pomocí speciálního nástřiku.

You may also like...