Exekuci lze vyřešit i prodejem nemovitosti

01-Vyplatime-exekuci

Octli jste se v těžké finanční situaci a na vaši nemovitost je uvalena exekuce? Jak tento problém řešit? Jde udělat něco jiného, než počkat, až vám bude dům zabaven a následně prodán v dražbě? Ano, jisté řešení zde je, a dokonce výhodnější než dražba.

Jak legálně prodat nemovitost v exekuci?

Nemovitost v exekuci je v podstatě neprodejná. Pokud nemáte na zaplacení svých dluhů, můžete se jen dívat, jak je váš dům zabaven a následně vydražen za směšnou částku. Pokud se ale najde někdo, kdo všechny exekuce vyplatí, nemusí na dražbu dojít. Legálně jde nemovitost zatížená exekucí prodat jen tehdy, uhradí-li kupující dlužnou částku, která většinou nepřevyšuje cenu nemovitosti.

Vaše dluhy může zaplatit realitní kancelář

Na vyplacení exekuce se zaměřují některé realitní kanceláře. Dojde k zaplacení vašich dluhů a následnému prodeji nemovitosti za tržní hodnotu. Pro člověka v tísni je to mnohem výhodnější varianta. K vyplacení exekucí dochází navíc velmi rychle, prakticky ihned po získání všech potřebných informací od exekutorů. Tuto službu můžete využít, ať jste fyzická osoba nepodnikatel, podnikatel nebo právnická osoba.

Výhody pro obě strany

Prodej nemovitosti v exekuci je výhodným řešením exekuce pro obě strany, prodávajícího i realitní kancelář. Výborné je, že vše probíhá rychle a bez zbytečných průtahů. Nezbytná je prohlídka domu nebo bytu interním znalcem, aby se mohla určit tržní cena nemovitosti.

Chopte se své šance

Výkup nemovitostí realitní kanceláří využívají především ti majitelé, kteří nejsou schopni své dluhy splácet, ale zároveň nechtějí, aby vše dospělo až k veřejné dražbě, ve které by se jejich dům prodal za minimální cenu. Rádi se chopí šance, jak vyřešit své dluhy a o vše nepřijít. I exekutoři tento způsob prodeje a vyplácení exekucí vítají, protože snadno vymohou pohledávku, kupující přijde výhodně k nemovitosti, a dlužník se zbaví svých dluhů.

You may also like...