Fasádní systémy Novabrik

novabrik

Fasádní systémy jsou obecně řečeno provětrávané fasády. Mezi izolací a fasádními deskami je vytvořená zhruba 30 mm mezera, která tvoří tzv. Komínový efekt. To znamená, že vzduch je ventilován přirozeně a vzduchová mezera umožňuje neustálé odvětrávání stěn. V budovách s odvětrávanou fasádou je stabilní mikroklima a není potřeba vynakládat mnoho energie na vytápění.

Zděné a skládané systémy z malých zdících prvků či z deskových materiálů na bázi dřeva nemají vysoké požadavky např. Z hlediska tepelné techniky. Musí však splňovat požadavky, jako např. Odolnost větru, nárazu, protipožární apod. Vybrat si můžeme z několika českých i zahraničních výrobců. V dnešním článku se zaměříme na fasádní systémy od české společnosti Novabrik.

Novabrik

Tento fasádní systém plní funkci zateplování i odvádění vlhkosti ze zdiva. Produkt Novabrik term nabízí tepelně izolovanou fasádu stejně, jako by jste použili 40 mm hrubý polystyren. Zajistí vám také odvětrávání fasády. Díky sanačním schopnostem se nemusíte potýkat s vlhkým zdivem, opadanou omítkou či plísněmi.
Výhody novabriku:

  • trvanlivost
  • nepropustnost
  • zamezení vzniku plísní
  • nespočet barevných kombinací
  • ryze český výrobek

Novabrik nabízí kvalitní fasádní obkladové systémy za rozumnou cenu. Je dle mého zajímavým tipem pro stavebníky. Jejich cihly mají důmyslně navržený tvar a perfektně tak odvádí dešťovou vodu z fasádního pláště. Také z hlediska montáže a trvanlivosti materiálu bychom zvolili Novabrik. Novabrik nabízí zajímavý design a tato odvětraná fasáda připomíná přírodní kámen. Díky odvětrávané fasádě Novabrik ušetříte až několik tisíc kč ročně za topení. Vlhkost v místnostech se drží mezi 35-37%. Montáž Novabriku je jednoduchá natolik, že ji zvládnete i svépomocí bez použití malty a lepidla. Aplikuje se na dřevěné, ocelové či betonové konstrukce. Cihly se poskládají ručně.

Nezapomínejte, že je důležité, aby byla budova správně odvětraná a nevznikala na ní vlhkost, jež způsobuje plísně. V tom už vám žádný fasádní systém nepomůže.
Tyto systémy vám mají ušetřit energii, čas a práci a mají dům chránit několik desítek let.

You may also like...