Hlavní využití čerpadel

Oběhová čerpadla si najdou své využití opravdu skoro všude. V domácnosti, ve firmě k mnoha činnostem, ale také třeba na chatě a v dalších rekreačních objektech. Tento typ čerpadel je bezesporu tím nejvíce používaným, dalo by se říct, že se jedná o klasiku. Kutilové, i profíci však používají pochopitelně také další typy čerpadel, každé vždy pro danou činnost. Zkusme si trochu určit tři hlavní typy využití nejen oběhových čerpadel (více na webu Grundfos).

hlavni-vyuziti-cerpadel

Vytápění a podlahy

Pro systémy cirkulace vody a jiných kapalin se používají klasická oběhová čerpadla. Dnes už si můžete vybrat velice moderní provedení takových čerpadel. Pyšní se snadnou nastavitelností automatiky, kdy si zařízení najde optimální pracovní bod. Vy se tedy nebudete v podstatě o nic starat, vše poběží jako na drátkách. Oběhová čerpadla se slouží k rozvodu topné vody po domě, můžete je skvěle využít také při realizaci vytápěné podlahy. Moderní domácnost, ale také firmy a jiné objekty, které jsou oběhově vytápěné, se bez nich jednoduše neobejdou.

Transport vody z místa A do místa B

Někdy je potřeba přemístit také užitkovou vodu, kupříkladu do zahradních nádrží. Jednoduše načerpat vodu odkudkoliv. K tomu vám dopomohou ponorná čerpadla. Dnešní čerpadla s ponorem se dají spustit i do obrovských hloubek a mají mnoho dalších vychytávek, které vám zjednoduší práci. Ponorné čerpadlo pomůže také v případě, kdy potřebujete vyčerpat a vyčistit studnu. Dají se dokonce povýšit na vyšší level, kdy se z nich stávají domácí vodárny a tlakové stanice. Moderní jsou rovněž čerpadla do vrtů, která mohou zcela nahradit studnu.

Čerpání nečisté vody

Při čerpání vody z kanalizace, odpadní jímky, septiku a dalších ne právě voňavých činnostech, se vám budou výborně hodit kalová čerpadla. Ta bývají především vybavena silným drtícím nebo mělnícím zařízením, které se postará o prvotní zpracování nečistot, kalů a pevných součástí odpadních vod. Svůj význam má také ochranný koš, kterým jsou tato čerpací zařízení osazena.
Další podobnou možností jsou čerpací stanice, ty jsou opět vylepšené a kombinují v sobě hnedle více funkcí. Čerpací stanice se používají zejména v průmyslových objektech, jako jsou vodárny nebo čistírny odpadních vod.

Rozmělňovače a míchače

Pro lepší čerpání především kalové vody, tedy vody odpadní, případně zdroje z rybníků nebo přírodních nádrží, se užívají různé míchače a rozmělňovače. Hlavní pracovní částí u nich je vrtule, nebo jejich kombinace, která zajistí rozmělnění větších kusů a zabrání usazování kalů. Následně použijete již výše zmíněné kalové čerpadlo. U čističek odpadních vod jsou taková zařízení také aktivátory mikroorganismů.

Kde dále se dají používat nejrůznější typy čerpadel a čerpacích stanic?

  1. Automobilový průmysl- hydraulika
  2. Zemědělství- čerpání hnojiv, zálivka
  3. Těžební vrty- ropné plošiny, pomocí čerpadel je čerpána a přečerpávána ropa

Možností je samozřejmě mnohem víc, bylo by to na celou knihu. Pokud pak hledáte kvalitního partnera, společnost, která se vám postará o instalaci jakéhokoliv čerpadla, zkuste firmu Grundfos. Je to dlouholetá zkušenost, záruka kvality i vstřícnosti k zákazníkovi, která se vždy cení.

You may also like...