Imitace kamene pro dekoraci interiérů i exteriérů

Obklady z přírodního kamene už nejsou zdaleka jedinou cestou, jak dostat kámen o něco blíže svému bydlení. Dnešnímu trhu vládnou imitace kamene ve formě obkladů, které ozdobí jakoukoliv stěnu venku i vevnitř našeho domu. Kouzlo kamene spočívá v jeho trvalosti, odolnosti, barevné nevyzpytatelnosti a krásné struktuře. Všechny tyto požadavky je umělý kámen schopen nabídnout. A co víc, dokonce nás to bude stát ještě méně, než-li tomu je u pravého kamene. Jak je to možné? Pojďme se na to podívat.

kamenne-obklady-repa

Pohledové panely vyrobené na bázi betonu, nebo sádry nazývané jako obklad imitace kamene jsou výrobky vyrobeny výhradně z přírodních materiálů, které garantují zdravotní nezávadnost. Jsou až neuvěřitelné lehké a při pohledu na ně budete mít skutečný problém je rozeznat od originálního kamene. Přes tyto všechny výhody jsou imitace levnější, než jeho přírodní protějšek. To je dáno hlavně obtížným získáváním přírodního kamene z lomů.

kamenne-obklady-repa-2

Kamenné obklady napodobující přírodní skladbu mají obrovské možnosti využití. Zejména pak obklady betonové. Obklady ze sádry je možné použít pouze pro dekorativní účely v rámci interiéru. Sádra jako materiál, není dostatečně odolná venkovním podmínkám. V rámci vnitřního obložení ji však nacházíme na chodbách, schodištích, obývacích pokojích, či ložnicích. Tento obkladový kámen je možné použít i například jako obložení jídelny, či komerčních prostor.

Obklady se aplikují prostřednictvím flexibilního lepidla. Podkladní plochu je potřeba patřičně připravit a případně ošetřit vhodnou stavební chemií. Poté se kámen klade jeden vedle druhého na stěnu. Aplikace je obzvlášť snadná, protože obklady jsou vyráběny ve formě panelů, které se k sobě kladou na doraz, bez spár. Tyto kazety jsou buď ve tvaru klasického obdélníku, nebo ve tvaru písmene Z, či jiného tvaru.

Kde obklad zejména nalezne své uplatnění jsou fasády. Fasády domů odjakživa představovaly plochu domu, podle které se určuje její hodnota. Pokud tedy zvolíme jako fasádní obklady kámen, můžeme si být jistí, že naprosto změníme jeho dosavadní estetickou i finanční hodnotu. Docílíme dokonalého vzhledu a navíc zvýšíme cenu celé nemovitosti. Což není zcela jistě nikdy na škodu. Umělý kámen ve formě obkladů je zkrátka univerzální materiál pro zkrášlení všech druhů zdí.

You may also like...