Infrasauny, kousek luxusu pro každého

infrasauny

Saunování je již od starověku velice oblíbenou relaxační technikou, která posiluje jak ducha, tak tělo. Dříve si tento luxus mohli dopřát jen ti nejbohatší, dnes je ovšem sauna dostupná široké veřejnosti.

V čem je výhoda infrasauny?

Pokud si pořídíte infrasaunu, pak budete mít doma relaxační prvek, díky kterému můžete posílit svůj organismus. Jak již napovídá název, je zde využito infračervené světlo, co to ale vlastně je? Jde o záření, které ohřívá přímo kůži. Teplo, které si představí většina z nás, předehřeje vzduch, a až po té se dostane na kůži. Infračervené záření působí přímo na kůži a proniká do hloubky až 5 centimetrů.

Infrasauny využívají karbonových topidel. Tyto topidla zaručují rovnoměrné rozložení teploty v sauně. Dále jsou také výhodná z pohledu energetické náročnosti a tudíž i úspory energie za vytápění. Pokud k tomu máte i podlahové topidlo, pak svoji energetickou bilanci ještě vylepšíte. U klasických infrasaun vás saunování vyjde 10-15 Kč za jeden cyklus. Nejoblíbenějšími, tudíž i nejprodávanějšími modely jsou menší infrasauny (pro 1-2 lidi). Jde například o modely Italia, Constance, Standard 2002, Standard 2002, Monaco. Tyto sauny lze zakoupit napr. zde.

Jak náročná je instalace?

Sauny si můžete nainstalovat svépomocí, jediné co budete potřebovat je prostor a elektrická přípojka 230 V. Při plánování je důležité nezapomenout na prostor nutný k otevírání dveří. Dalším vaším úkolem je zavzpomínat na mládí a na stavebnice, protože infrasauny se dodávají jako skládačka. Dostanete samozřejmě i návod, jak dřevěné bloky sestavit a jak pracovat se zaklapávacím systémem. Části stavby jsou větší, proto je dobré, pokud byste na stavbu byli dva. V tomto případě by vám sestavení zabralo hodinku. Sestavení může samozřejmě provést i jeden člověk, zabere to ale více času a bude to i náročnější. Součástí balení je i veškeré příslušenství.

Pokud jste si již vybrali svůj kousek relaxu, pak se podívejte, jestli nejde o infrasaunu v akci, nebo o výprodej infrasaun.

You may also like...