Jak dobře opravit betonovou podlahu

Betonové podlahy se vyznačují vysokou pevností, spolehlivostí a trvanlivostí, ale i taková betonová podlaha po čase může vykazovat stopy poškození. Vzhledem k různým vadám a nedokonalostem je nutné pravidelná oprava betonové podlahy. Určitě bychom se ale neměli do takovéto činnosti pouštět sami a na tuto práci si povolat odborníky, kteří vědí, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně.

Spolehlivost betonové podlahy je samozřejmě testována v průběhu let. Popularita této podlahy je dána dlouhou dobou životnosti, vysokou odolností vůči vlivům prostředí a relativně nízkou cenou materiálu.

Zjištění příčiny

Před opravou povrchu betonu musíme identifikovat příčiny vzniku nedostatků a nerovností. Vady podlahy se objevují z následujících důvodů:
Podlahová vlhkost. Ta způsobuje bobtnání a praskání podlahy.

 • Mechanické poškození ve formě prasklin a trhlin v důsledku možných nárazů nebo velkých zatížení na povrchu.
 • Vzhled trhlin a prohlubní na základě podlahové krytiny je možný z důvodu nedostatku smršťovacích spojů, vyplnění roztoku nepravidelné konzistence a absence výztužné struktury během stavby.
 • Tvorba malých otvorů po obvodu je způsobena zbývajícími vzduchovými bublinkami, které nejsou řádně dotlačeny při lití betonu.
 • K odlupování povrchu betonové podlahy dochází v důsledku nedostatečně vyčištěného povrchu před nalitím roztoku.
 • Prašnost betonu je důsledkem lití nekvalitního betonu.
 • Kdy je potřeba vyměnit starý beton za nový

  Jestliže naše betonová podlaha vykazuje stopy poškození,pokud je také již delší dobu používána, musíme takovou podlahu kompletně vyměnit. Beton se může také drolit a to po celé ploše. Nový beton ale na starý a poškozený povrch nemůžeme ten nový položit. Oprava betonové podlahy vyžaduje také moderní prvky, kterými lze snadno a rychle opravit beton. jednou z možností je moderní stavební chemie, kterou seženeme v kvalitních stavebninách. Jde vlastně o opravnou hmotu, která má kvalitní složení a především umožní dokonalé přilnutí nové vrstvy betonu.

  Oprava prašného betonu

  Betonová podlaha, která nevykazuje nějaké rozsáhlé poškození nebo trhliny v betonu může být poškozena a je nutné ji opravit, jde totiž o prašnost betonu. To je způsobeno špatným složením betonové směsi a vlivem přetěžování betonu a nepříznivých povětrnostních podmínek může vznikat právě prašnost. Oprava takovéhoto problému není nikterak složitá, ale určitě potřebuje odbornou ruku. Podklad postačí natřít penetrací a opatřit tenkou vrstvou nového betonu.

  Odborná rada

  Určitě bychom se měli spolehnout na odbornou firmu, která se opravami betonových podlah zabývá. Profesionální pracovní tým takové firmy má své dlouholeté zkušenosti a tak jim můžeme důvěřovat. Trh služeb dnes nabízí široký výběr spolehlivých firem, které si z každým problémem co se týká betonové podlahy, jistě poradí.

  You may also like...