Jak mám správně poznat kvalitní kancelářskou židli

202227-big Nezáleží na tom, jestli vás k nákupu přiměla funkčnost nové kancelářské židle nebo reprezentativní vzhled křesla. To nejdůležitější se skrývá v kvalitě daného výrobku. Pokud se rozhodnete ušetřit na nákupu židle do kanceláře, téměř vždy to odnesou vaše záda, klouby a prakticky celé tělo. Sezení je pro člověka nepřirozený pohyb, kterému je lepší se co nejvíce vyhýbat. V případě, že to z důvodu vaší práce není možné, vždy do židle raději zainvestujete a vyvarujte se případným potížím s pohybovým aparátem.

Opěrka hlavy kancelářské židle

Kancelářská židle musí být obdařena opěrkou hlavy. Možná si teď říkáte, že ji vlastně vůbec nebudete potřebovat. Ve své podstatě jde o skvělý doplněk, který vám poskytne občasnou úlevu pro přetíženou krční páteř. Rovněž se zaměřte na to, aby židle vlastnila nastavitelnou opěru zad, kterou využijete především při dlouhém sezení.

Podle odborníků jde o jednu z nejdůležitějších součástí kvalitní židle vůbec. Jedná se o oporu pro bederní páteř, která je vlivem dlouhodobého sezení hodně namáhána. Vhodné je, aby byla opěrka nastavitelná podle potřeb každého uživatele zvlášť. Úplně nejlepší je, když se navíc bude moct nastavit i posunutím vzad a vpřed.

Kancelářské křesla s podpěrkou

Kancelářské křesla i židle by měla být obdařena opěrkou pod ruce pro navýšení komfortu i pohodlí. Jakmile nemáte možnost si občasně ulevit opřením rukou o opěrku, začnete jednotlivé svalové partie nepříjemně přetěžovat. Dlouhodobé sezení u počítače vyžaduje pravidelné pauzy.

Nenamáhejte své tělo zbytečně a dopřejte mu odpočinek. Opěrky rukou se hodí i pro ty, kteří nemají dostatečný prostor na prcovním stole pro oporu rukou, můžete tak psát s opřenými lokty o židli. Vybírejte jen kvalitní křesla a židle od renomovaných výrobců. Pochybné značky vám nikdy nezajistí dokonalou oporu.

You may also like...