Jak si poradit s výběrem kuchyně

Čeká vás rekonstrukce kuchyně? I přes ohromný výběr materiálů, barev i možností uspořádání, výběr nové kuchyně není nic jednoduchého. Původní menší samostatné malé kuchyně se rekonstrukcemi postupně stávají součástí otevřeného obývacího prostoru. Je zajímavé, že i přes skutečně širokou nabídku různých stylů, si lidé v posledních letech stále více do kuchyně vybírají moderní design.
 


 

Jak si poradit s výběrem moderní kuchyně?

I když se to v jiných případech doporučuje jinak, při výběru kuchyně je dobré si nejprve stanovit svůj rozpočet. Nejlevnější nábytek do kuchyně totiž současní obchodníci nabízí již od několika desítek tisíc korun. Samozřejmě, že je možné si pořídit i kuchyni za půl milionu.
 
V druhé fázi výběru kuchyně, si ujasněte svou představu, jak by vaše budoucí kuchyň měla vypadat. Inspiraci můžete čerpat například v různých prodejnách či katalozích, ale i na internetu naleznete neuvěřitelné množství inspirace. Dobře zvažte, z jakého materiálu by nová kuchyně měla být, jaké v ní chcete mít spotřebiče, osvětlení a jak je to u vás s přívodem energie, vody a odpady. Po vytvoření takovéto představy se konečně můžete vydat vybírat jednotlivé díly.
 

Neobávejte se odborníků

S navržením moderní stylové kuchyně vám může pomoci i architekt. Právě takový odborní vám může poradit, zda kuchyňskou linku budete moci nainstalovat bez stavebních úprav, či nikoliv. V plánování nové kuchyně se vyhněte totožným chybným dispozicím. V prvé řadě by měl být správně umístěný dřez (vedle varného centra), přičemž po obou stranách dřezu musí zůstat ještě místo na odkládací plochu (ideálně po obou stranách 40 centimetrů).
 
Kromě správného výběru kuchyňského nábytku, spotřebičů a osvětlení, nezapomeňte i na správný výběr podlahy. Takové zajímavé nabídky na nábytek i materiál naleznete nejen ve speciálních obchodech, ale také na inzertních webech zaměřených na reality.

You may also like...