Jak správně vybrat kancelářskou židli

zidle_alba

Máte sedavé zaměstnání a z dlouhodobého hlediska to nevypadá, že by se mělo cokoliv změnit? Pokud se chcete vyhnout nepříjemným zdravotním problémům s pohybovým aparátem, musíte si zakoupit kvalitní kancelářskou židli, která bude striktně odpovídat vašim individuálním potřebám. Potíže spojené s nedodržením správné ergonomie si svou daň vybírá v pozdějším věku, tehdy je však náprava mnohem obtížnější.

Výběr kancelářské židle

Při výběru židle k pracovnímu stolu se zaměřte na kvalitu sedáku, který je základem zdravého sezení. Vyhněte se příliš měkkému sedu a zaměřte se spíše na anatomicky tvarované a zaoblené sedáky, které nebudou tlačit na vaše končetiny. Samozřejmostí je nastavitelný sedák. Optimální výšku poznáte tak, že vaše nohy svírají v kolenou pravý úhel a chodidla jsou celou plochou opřena o podlahu.

Podvozek židle

Zde vyhledávejte stabilní a maximálně pevnou základnu židle. Právě tento prvek společně s vhodným sedákem vám zaručí kvalitní sezení bez přetěžování jedné svalové skupiny. Kolečka nesmí za žádných okolností drhnout a naopak vás musí udržet na místě.

Anatomické opěradlo kancelářské židle

Opěradlo židle zajišťuje oporu pro vaše záda. Právě z těchto důvodů musí být anatomicky tvarované přesně podle vaší páteře. Skvělým pomocníkem se tak stává bederní opěrka, která se dá přesně nastavit podle vašich potřeb. Říkáte, že se v nabídce ztrácíte? Židle Alba usnadňují výběr, jelikož splňují nejpřísnější nároky na kvalitu a zdravotní ohleduplnost při pravidelném a dlouhodobém sezení.Tyto židle jsou ideální prevencí proti bolestem zad. Veškeré kancelářské židle značky Alba jsou po designové stránce moderní, funkční a navíc i za velice příjemnou cenu. Vyberte si i vy jednu z mnoha modelů a přesvědčte se, že o tom, že i sezení může být v rámci možností zdravé.

You may also like...