Jak vybrat ten pravý šicí stroj?

01-bobbin

Tradiční šicí stroje patřily dlouhou dobu mezi nutnost v každé domácnosti. V dnešní době jejich obliba opět stoupá a šicí stroje přicházejí opět do módy. Stále více žen znovu usedá k šicímu stroji jako zdroji odpočinku, práce i obživy. Jak ale vybrat ten správný?

Technický zázrak

První šicí stroje byly vynalezeny za první průmyslové revoluce a jejich cílem bylo snížení podílu ručního šití v textilních manufakturách a částečné nahrazení strojové práce. Od poloviny 19. století šicí stroje začaly urychlovat výrobu v textilním odvětví. K dostání je dnes několik druhů šicích strojů.

Pokud se rozhodujete, který si pořídit, pak vás budou zajímat následující parametry. Základem je správná konstrukce stroje, protože šicí stroje s kovovou mechanikou – na rozdíl od plastových – mají větší sílu na prošití a delší životnost. Mezi hlavní parametry patří i cena a délka záruky. Dalším nezbytným prvkem je tzv. volné rameno, které umí ušít úzké tvary, např. rukávy. Třetí věcí, která by vás měla zajímat, je schopnost stroje ušít knoflíkovou dírku. Některé stroje to umí automaticky, jiné poloautomaticky a některé to neumí vůbec. Posledním komponentem je počet a variabilita přídavných patek.

Množství možností a druhů strojů

Klasický šicí stroj umí látku sešít, začistit, většina těchto strojů umí automaticky nebo poloautomaticky ušít knoflíkové dírky. Pak tu máme pletací stroj. A posledním typem je mandl. Dnes se prodejem, opravami a konstrukcí šicích strojů zabývá množství firem. Mezi jinými to jsou Babylock, Bernina, Bobbin, Gritzner, Singer nebo Juki.

Pokud chcete mít doma ryze český stroj, pak vás jistě potěší značka Bobbin. Stroj se pyšní skvělou technikou a vysokou kvalitou s ohledem na poměr cena/výkon. Vlajkovou lodí této značky je především série Lizard a stroj Emotion 2028 Plus. Byl vyroben v České republice, má záruční lhůtu až tři roky a mnoho kvalit, které vás potěší. Patří mezi ně integrované horní podávání, vertikální dvojitě rotační celokovový chapač s antiblokem a pouzdro cívky, které lze snadno vyjmout i nasadit.

Pokud potřebujete poradit a nevíte, jaký stroj si vybrat, obraťte se na profesionály. Šicí Centrum Haišman vám poradí rychle, snadno a nejlépe.

You may also like...