Jaký je nejvyužívanější druh garážových vrat?

Na pohodlný vjezd s automobilem do garáže je v současnosti kladen stále větší důraz. Proto jsou garážová vrata nabízena v současnosti hned v několika variantách a technologických provedeních. Druhů a typů vrat je hned několik. Jeden druh ale svou oblibou převyšuje ty ostatní. Obliba sekčních garážových vrat je totiž v porovnání s ostatními druhy mnohem vyšší.

garazova-vrata

Každý druh garážových vrat má své pro i proti

Jedním z klíčových faktorů při výběru garážových vrat totiž hraje způsob otevírání. Každý druh garážových vrat má svá specifika a je jen na zákaznících, které si zvolí. Výklopná garážová vrata jsou klasickým druhem garážových vrat, který se využívá už desetiletí. Stále se inovuje, ale základní princip zůstává stejný. Vrat se otevírají výklopným pohybem směrem ven a pak se zavěsí pod strop garáže a část jejich konstrukce je stále venku. Nelze tedy s autem najet přímo před garáž. U rolovacích vrat můžete najet až k nim. Lamely rolovacích vrat se ale rolují pod strop garáže, kde zabírají poměrně dost místa. U posuvných garážových vrat do strany také můžete najet až k samotným vratům, ale musíte mít dostatek prostoru vedle garáže, kde se budou vrata pohybovat. Prostor musí zůstat pořád volný.

Sekční garážová vrata zabírají minimum místa pod stropem a žádné místo před garáží

Garážová vrata sekční patří k nejoblíbenějším druhům také proto, že zabírají opravdu minimum místa. Pohyb jednotlivých panelů garážových vrat je zajištěn pouze v připravených vodících lištách. Vrata se po lištách posouvají přímo těsně pod strop garáží. Při jejich otevírání tedy můžete zajet přímo před garáž a díky vysoko usazeným vodícím lištám nezabírají tolik místa u stropu garáží.

Na co si dát pozor?

Garážová vrat rozhodně nejsou produktem, který bychom chtěli kupovat více, než jednou za život. Proto musíme přistupovat zodpovědně i k samotnému výběru prodejce garážových vrat. Sortiment jednotlivých prodejců garážových vrat by měl být vybaven pouze produkty specializovaných výrobců garážových vrat. Jen takoví výrobci jsou schopni dokázat vysokou kvalitu svých garážových vrat.

Jaké parametry jsou důležité?

U sekčních garážových vrat je z hlediska kvality důležité sledovat hned několik zásadních parametrů. Nezáleží na tom, zda vybíráte sekční garážová vrata Praha, Brno, Plzeň nebo Ostrava. Kvalita je důležitá všude. Základem je kvalitní materiál, který musí být schopen dlouhodobě odolávat opotřebení, vlhnutí, plísním, korozi a působení povětrnostních vlivů a UV záření. V dnešní době je kladen velký důraz na tepelnou izolaci domácností. Právě proto by měly být i moderní garážová vrata zateplené, aby dokázaly bránit tepelným ztrátám. Velmi důležitá je také designová stránka. Výrobci a prodejci by měli nabízet garážová vrata s širokou paletou povrchových úprav tak, aby skvěle zapadly do vzhledu celé stavby.

You may also like...