Koupě nového bytu se vyplatí

01-novostavby

Hledáte nové bydlení a přemýšlíte nad tím, jestli si koupit zbrusu nový byt, anebo starší a pokusit se jej zrekonstruovat? Pokud ano, pak jste na správné adrese, jelikož v následujících řádcích určitě naleznete minimálně inspiraci pro tu správnou volbu. Každopádně bude naše odpověď poměrně tendenční a bude směřovat k nákupu nového bytu. Proč? Důvody jsou vcelku jasné a sami se o nich můžete přesvědčit.

Náklady na energii se počítají…

V první řadě hovoří jasně pro nové bydlení náklady na energie. Vytápění starších interiérů je bezesporu mnohem méně nákladné, než je tomu u novostavby. Ta je kvalitně zateplena a nemusíte se tak obávat žádných výrazných úniků. Některé nové bytové domy dokonce používají nejmodernější technologie na vlastní vytápění, takže i z tohoto pohledu mohou majitelé bytových jednotek ušetřit poměrně vysoké finanční sumy.

Starší interiér slibuje jen problémy

Staré byty mají logicky původní rozvody elektřiny, plynu a vody. Časem silně prověřené budou bezesporu i odpady. Pokud vám tedy jednoho dne začne jiskřit starší zásuvka, pak se bohužel nebude mít čemu divit. To samé platí třeba o prasklé odpadní rouře anebo dalších poškozených částech interiéru. Nové byty v Praze anebo v mnohých dalších lokalitách vám zajistí pohodlný život bez jakýchkoli oprav tohoto typu.

Rekonstrukce staršího domu se blíží

U starších bytových domů byste měli počítat i s tím, že je časem bude nezbytné kompletně rekonstruovat. Majitelé bytových jednotek pak budou muset vynaložit finanční prostředky na celkovou rekonstrukci společných prostor. Pokud tedy na bydlení v Praze ušetříte koupí staršího bytu, peníze zpravidla vložíte do dalších činností spojených s jejich rekonstrukcí. Tyto peníze mnohdy nakonec převýší celkovou cenu bytové jednotky v novostavbě.

You may also like...