Kvalitní zahradní nábytek vydrží desítky let

01-zahradni-nabytek

Chystáte se pořídit si pro letošní sezónu nový zahradní nábytek? Zvažujete výměnu vybavení terasy nebo dvorku, kde máte svůj odpočinkový koutek? V takovém případě zvažte, zda se vám vyplatí investovat do levného zboží ze supermarketu. Obchodní řetězce se často předhánějí v akčních nabídkách co nejlevnějšího zboží. Pokud se však jediným kritériem stává cena, nemůžete touto cestou získat uspokojivou kvalitu. Už příští rok nebo nejpozději napřesrok vám tedy takto získané výrobky přestanou sloužit a vybudete muset nakupovat znovu.

Ratanový nábytek je klasika

Zvažte, zda si tentokrát místo unifikovaného zboží, které mají všichni sousedé ve vaší ulici, nepořídíte raději něco stylového, co bude mít zároveň podstatně delší životnost, takže vám bude dělat radost třeba i za desítky let. Příkladem může být ratanový zahradní nábytek, respektive nábytek z umělého ratanu. Dobří výrobce jej dnes umějí připravit v takové kvalitě, že jej od přírodního ratanu takřka nepoznáte.

Další zajímavou volbou jsou produkty z kovu. Oblíbená je slitina známá pod označením dural. Jestliže si pořídíte polohovací křesla, zahradní jídelní stoly nebo třeba houpačku, které jsou vyrobeny z tohoto materiálu, získáte takřka nezničitelné doplňky do zahrady. Chcete-li být styloví a investovat do zahradního nábytku s noblesou, zvažte dřevo. V takovém případě máte na výběr například z teaku nebo švédské borovice, která je díky přírodním podmínkám panujícím na severu Evropy mnohem kvalitnější a odolnější než strom známý z našich lesů.

Výrobky z plastu si pečlivě vyberte

Dáváte přednost plastu kvůli jeho snadné údržbě? I v tomto případě hledejte skutečně kvalitní výrobky. Na trhu jsou plastové stoly, židle, křesla a lehátka, která vám poskytnou dobrou službu, rozhodně to však nejsou ty zcela nejlevnější výrobky na trhu. Jestliže si ale trochu připlatíte za kvalitu, získáte velmi solidní zboží. Pokud si s výběrem nevíte rady, případně chcete znát kompletní nabídku produktů s dlouhou životností, vyzkoušejte některého osvědčeného dodavatele. Příkladem může být zahradní nábytek Hartman, který se specializuje na kvalitní zboží. Porada s odborníky vám pomůže vybrat nejvhodnější řešení pro vaše potřeby, aniž byste museli platit více, než je nutné.

You may also like...