Led panel nahradí žárovku a pomůže vám ušetřit

Při pořizování a vybavování domácnosti jsou čím dál důležitějším tématem úspory energie. Ušetřit je možné například na vytápění nebo na dobrém efektivním hospodaření s teplou vodou. Na významu nabývají také úspory elektrické energie, například na osvětlení.

Edisonův vynález spíše topí, než svítí

Je známé, že klasická žárovka přemění na světlo jen asi 10 procent elektřiny, kterou spotřebuje. Zbývající energie skončí jako teplo. Proto lidé už dlouho hledají efektivnější zdroje světla, aby ušetřili. Jednou z možných voleb je využití panelu LED. Ty jsou mnohonásobně účinnější a jejich efektivita z nich dělá moderní zdroj osvětlení do domácností i kanceláří.
led panel

LED panely svými parametry předčí nejen klasické žárovky, ale také zářivky. Jsou velmi odolné proti poškození a vyznačují se mimořádně nízkou poruchovostí. Nevyzařují záření mimo viditelné spektrum, takže se nemusíte bát ultrafialového ani infračerveného světla. Neobsahují také žádné nebezpečné látky, takže nehrozí kontaminace rtutí, olovem či fosforem. To je důležité například v prostorách, které využívají děti, těhotné ženy, nebo každý, komu záleží na jeho zdraví.

Kde využít LED panel

Využití panelů LED odpovídá širokému spektru výrobků, které jsou na trhu. Například klasické zářivkové mřížky je možné nahradit podhledovými panely. Další variantou LED stropních panelů jsou závěsné panely, které je možné pomocí ocelových lanek umístit přesně na místo, které si uživatel přeje. Komu se do obydlí nebo kancelářských prostor hodí kulatý tvar, ten zvolí kruhový LED panel. Konstrukce svítidel umožňuje jejich snadné přichycení i na povrchy, kde je jinak složité zdroj osvětlení instalovat. Umožňují to výrobky nazývané přisazené LED panely, k jejichž instalaci se používají magnety nebo kovové úchytky.
led stropní panel

You may also like...