Lité, betonové nebo anhydritové podlahy, které zvolit?

anhydritove-podlahy

Každý se nenarodí učeným a v oblasti správného výběru podlahy už vůbec ne. S technologickým pokrokem se na trhu objevuje celá řada nových postupů. Společnost OK-podlahy se zaměřuje na realizaci nejmodernějších a zároveň i nejžádanějších podlah, mezi které patří například anhydritové podlahy, ale i další. Pojďme si je představit.

Anhydritové lité podlahy

Jedná se o litý samonivelační nátěr na principu síranu vápenatého a slouží především jako podklad pod konečnou nášlapnou vrstvu nebo jako samostatná nášlapná vrstva. Jde o zcela novou generaci litých podlah, které jsou vhodné zejména pro vnitřní použití v kancelářských objektech, nebytových prostorech, ale i v novostavbách. Pokud se dodrží specifický postup, může se tento typ podlahy využít i ve vlhkém prostředí jako je koupelna nebo kuchyně, ovšem na druhou stranu se jejich použití nedoporučuje do trvale mokrých prostor jako jsou umývárny, sauny atd.

Cementové lité podlahy

Cementové lité podlahy obsahují tříděná plniva, speciální cementy a zároveň i kompatibilní chemické přísady. Tento typ podlahy se využívá pro rekonstrukce nebo nové pokládky finálních povrchů průmyslových podlah. Suchá směs se před vlastním použití smíchá s určitým množstvím vody a jednoduchým způsobem ať už ručním nebo strojním nalitím na připravený podklad. Hlavní výhoda spočívá v opravdu rychlém nárůstu pevnosti, čímž je realizace celkového provedení velmi rychlá.

Hlazené betonové podlahy

Strojně hlazené betonové podlahy jsou vhodné do všech průmyslových a občanských staveb. Taktéž se s nimi můžete setkat ve výrobních a skladovacích halách, garážích a dílnách. Zákazník si dokonce může vybrat svou vlastní povrchovou a barevnou úpravu. Jednotlivé betonové desky jsou vyztužené kari sítí s minimální tloušťkou 10 cm nebo ocelovými drátky. Využijte i vy služeb specializované a rovněž certifikované firmy OK-podlahy.

You may also like...