Ložnice jako dokonalá oáza klidu – jak ji zařídit?

loznice

Spokojené bydlení začíná v ložnici. To, jak se vyspíte, dennodenně přímo ovlivňuje vaši náladu, pocity a život jako takový. Vyplatí se proto mít na ložnici ty nejvyšší nároky v otázkách pohodlí, komfortu a útulnosti. V tomto článku vám poradíme, jak toho dosáhnout a jak z této místnosti udělat váš malý ráj relaxace, odpočinku a vydatného spánku. Výsledek ovlivňuje celá řada faktorů. Od samotných dispozic interiéru přes výmalbu a použité barvy až k nábytku a jeho uspořádání nebo materiálu.

Správné barvy jsou základ

Do ložnice jednoznačně patří uklidňující barevné odstíny. Barvy jako takové působí na lidskou psychiku, umí aktivizovat nebo naopak zklidňovat. Znát psychologii barev se obecně při zařizování interiéru vyplatí. Vyvarujete se tak chyb, které by v konečném důsledku mohly stát za tím, že se v dané místnosti necítíte dobře, ačkoliv se vám jako celek líbí. Pamatujte také na to, že do menších místností nepatří na stěnu tmavé tóny. Pokud se jich ani tak nechcete vzdát, vždy musí být kombinovány se světlejšími, které by měly převládat. Za neutrální je považována bílá, béžová, popelavá, světle šedá a hnědá, smetanová. Mezi uklidňující se řadí chladnější barvy jako modrá, zelená, fialová, šedá. U teplých barev – oranžová, žlutá, růžová apod. – je třeba dbát na sytost a zářivost. I v tomto ohledu platí, že méně je někdy více.

Nábytek do ložnice – základem je kvalitní postel

Neméně důležitý je samozřejmě vhodně zvolený nábytek. O kvalitě spánku rozhoduje postel, není však sama. Pokud ji budete pořizovat samostatně, dbejte na její dostatečnou velikost. Buďte k sobě a pohodlí velkorysí, vždy však s ohledem na místnost a její rozměry. Není ideální, když celou ložnici zastavíte postelí. Pozornost věnujte také kvalitě matrace, na té se rozhodně nevyplatí šetřit. K posteli patří noční stolky nebo menší komoda. Bez odkládací plochy, na kterou lze postavit lampičku, rozečtenou knihu nebo třeba sklenici s vodou, se jen těžko obejdete. Nezapomeňte také na skříň, abyste měli dostatek úložných prostor. Některé typy jsou navíc opatřeny zrcadlem, které je praktické pro vás i pro celou místnost, protože ji opticky zvětší. Dovoluje-li to velikost ložnice, pořiďte do ní také menší pohovku. Skvěle poslouží ve chvílích, kdy chcete odpočívat, ale přitom ještě nechcete jít spát a v obývacím pokoji je příliš hlučno.

Jestliže chcete mít ložnici zařízenou v jednotném stylu, aniž byste museli přemýšlet, zda se k sobě nábytek, který jste si vyhlídli, hodí, zvolte rovnou kompletní set. Ložnicové sestavy představují výborné řešení, šetří spoustu času a mnohdy i peněz. Jejich součástí je vše potřebné pro dokonale vybavenou a zařízenou ložnici, která se tak stane perfektním zázemím pro klid a spánek.

You may also like...