Malování bytu probouzí v nás fantazii

Pokud si myslíte, že váš byt si zaslouží změnu, mžete se vrhnout do malování. Je to práce, která zahrnuje změnu interiéru, nevyjde vás draho a můžete dát prostor nápadům a fantazii. Každopádně by jste si měli uvědomit, zda budete vše organizovat sami nebo se raději obrátíte na profesionální malířskou firmu, která udělá vše za vás. A to i včetně závěrečného úklidu.

Malíři jsou profesionálové

Co se týká odborné řemeslné firmy, která se zabývá malováním bytů, domů i jiných objektů, jsou to odborníci, kteří mají mnohaleté zkušenosti a v mnohých směrech nám mohou poradit nejen s výběrem vhodné barvy, ale také s výběrem vhodného odstínu pro danou místnost, aby pokoj nevypadal příliš chladně nebo fádně. Disponují také moderním náčiním, které ke své práci potřebují a pokud si myslíte, že malíř musím mít jen štětku, štafle a papírovou čepici, velice se mýlíte. Malíři dnešní doby mají vše, co správný malíř mít má a to nejen již zmíněné štafle. Jsou to například různě veliké válečky z různého materiálu v závislosti na vlastnostech natíraného povrchu a barvy. Dále jsou to různé teleskopické tyče zejména pro těžko dostupná místa nebo stropy, mřížky s nádobkami na odkapání barvy, štětce a jiné potřebné náčiní.

Příprava stěn na malování je velmi důležitá

Ještě než začneme malovat, musíme místnost a stěny připravit na fázi malování. je třeba odstranit všechny nedostatky, nerovnosti, praskliny a také musíme odstranit starý nátěr. Povrch stěny by měl být tedy dokonale hladký, rovný a bez viditelných nedokonalostí. V určitých případech je potřeba stěny natřít speciální disperzí, která zpevňuje podklad a tím lépe drží barva na stěně.

Barvy, barvy , barvičky

Nákup barvy dnes lze provést v každém dobrém obchodě s barvami a můžete si vybrat téměř všechny barvy a odstíny. Většina výrobců hotových barev má vlastní paletu, ve které má každá barva svůj název a vlastní kód. některá centra nabízejí i míchání barev podle požadavků zákazníka. navíc by výběr vhodného odstínu barvy měl záviset na konkrétním interiéru. Jiná se hodí do ložnice, jiná do kuchyně nebo dětského pokoje, ale jiná se hodí také do kanceláře. Široká paleta barevných odstínů nám nabízí možnost, jak si podle ní můžete vybrat konkrétní barvu. Měli by jste se ovšem držet osvědčeného pravidla, že v jedné místnosti by měly být pouze tři odstíny barev, jinak budete mít z pokoje dílo spíše cirkusové kulisy.

Bílá je dobrá

Královnou mezi barvami je bezesporu bílá. Je to barva základní a vzhledem k tomu, že se hodí k ní jakýkoliv jiný odstín, můžeme ji použít do jakékoliv místnosti. Pro někoho znamená bílá barva spíše nemocniční prostředí, ale bílá má také své kouzlo a nemusíme si ji spojovat jen jako sterilní barvu. V mnohých vyvolává spíše čistotu, něžnost až dokonce andělskou lehkost. Bílá barva má také několik svých vlastních odstínů. Zní to možná divně, ale je tomu tak. Pokud chcete mít místnost vymalovanou bílou barvou a chcete ji trochu oživit, klidně se poraďte s odborníky, kteří vám v tomhle směru poradí a uvidíte, že i bílá barva nemusí být jen sněhobílá.

You may also like...