Malujeme byt s profesionály z Malířství Praha

K nejčastějším pracím renovace bytu patří malování. Je to nejlepší způsob, jak mít dokonalý a přitom nový interiér za málo peněz. Malování totiž nepředstavuje takovou sumu, jako například rekonstrukce koupelny. Musíme ale také dodržet několik zásad, aby se nám malování vyplatilo a výsledná práce byla co nejlepší.

Co dělat,když máme úzký prostor

K úzkým a dlouhým místnostem řadíme zejména chodby bytu nebo domu. Tento podlouhlý půdorys nám nedává moc možností, jak pro něj vybrat vhodnou barvu. Boční stěny bychom měli vymalovat světlejšími barvami, jako je béžová, bílá, smetanová a podobně. Čelní stěny mohou být naopak tmavší. Takto zvolené odstíny barev dávají místnosti menší optický vzhled. také si můžeme tak trochu pohrát se zrcadly, která nemusejí být jen na stěnách, ale i na stropě.

Příliš vysoký strop

I vysoký strop lze opticky zmenšit. Samozřejmě, že to lze udělat pomocí sádrokartonu,kdy strop snížíme, ale jinak bychom se zde měli vyvarovat příliš barevných tónů a raději nechat strop bílý. Tato jistota se určitě vyplatí.

Bílá

Bílá barva je královnou mezi barvami, která se dá dobře zkombinovat s jinými odstíny barev. S bílou barvou nic nepokazíme a použít ji můžeme v každé místnosti v bytě či domě. není to už taková ta bílá vápenná barva, kterou se líčilo téměř vše, od obýváku po hospodářská stavení. Bílá je barva něžnosti, čistoty a mohou při takto vymalovaných stěnách dobře vyniknout i nejrůznější doplňky. Bát se použít bílou barvu tedy vůbec nemusíme. Ba naopak. Může nám dokonce místnost prosvětlit, protože v tmavé místnosti se světlé barvy dokonale využijí a o bílé barvě to platí dvojnásob.

Obývací pokoj

Nejdůležitější místností v domě je obývací pokoj, ve kterém rodina tráví svůj volný čas a přijímá hosty. Ten by měl být vymalován tak, aby působil příjemně nejen na nás, ale i na příchozí hosty. Proto je velmi důležité, aby byl pokoj vymalován barvami vhodnými pro tuto místnost.
Asi nám dáte za pravdu, že nejlépe vypadá obývací pokoj spíše v neutrálních odstínech. Ty pak jednoduše můžeme oživit jednou výraznější barvou. jaké bychom ale měli použít barvy je individuální, našich preferencích a hlavně na rozměru samotné místnosti. Obecně bychom měli zvolit tlumené odstíny, ty se totiž dají dobře kombinovat. Sem bychom mohli zařadit béžovou, šedou, bílou a hnědou. Všechno také záleží na našich pocitech a přáních. Pokud se nám prostě líbí spíše zelená nebo oranžová, tak si obývák vymalujme právě těmito barvami. my zde budeme bydlet a my se zde musíme cítit příjemně. Pokud zvolíme teplejší odstíny barev, bude náš byt nebo dům vypadat útulněji a to se jistě vyplatí.

Profesionální malíři pokojů

Co se týká profesionálních malířských firem, tak zde můžeme zdůraznit to, že tyto firmy mají nejen dlouholeté zkušenosti, ale disponují i potřebným moderním náčiním, které ke své práci potřebují. Setkat se tak můžeme s teleskopickými tyčemi pro malování stropu a těžko dostupných míst, různě velikými válečky z nejrůznějšího materiálu i štětce, které potřebují pro dokonalou práci.

You may also like...