Moderní koupelny

Dnešní moderní koupelny se vyvíjí směrem k lepší funkci a také nadčasovému designu, už dávno nejsou jen místem, kde se koupeme. Mají mnohem více funkcí. Stávají se stále více také místem relaxu a odpočinku, můžete je doplnit o speciální sprchové termostatické baterie a stylový nábytek, který dokáže odolávat vysoké vlhkosti, nebo dokonce vybudovat v koupelně saunu. Ta je pak místem setkávání rodiny a přátel.

baterie

Prvky stylové koupelny

Aby byla vaše koupelna opravdu stylová, můžete využít různé nadčasové prvky. Patří sem kupříkladu:

  • Dřezové baterie
  • Sprchové sloupy
  • Sprchové sety
  • WC sedátka a kartáče
  • Bambusový nábytek a doplňky

Pokud hovoříme o nábytku do koupelny, který je dnes trendy, máme vždy na mysli takové vybavení, které umí odolat vlhkosti, nekroutí se a vydrží dlouho v původním vzhledu. Velmi vhodný je zde bambusový nábytek. Ten se vyznačuje mnoha dobrými vlastnostmi, v koupelně nejvíce oceníte především velkou suchost, vzdušnost a schopnost velmi rychle odpařovat vlhkost. Do koupelny, která něco vydrží, se hodí také masivní dřevěný nábytek, nebo nábytek z nerez kovů.

Doplňky z bambusu si v interiéru také najdou své místo, a patří dnes do každé hypermoderní domácnosti. Můžou to být třeba držáky toaletního papíru, nádoby na mýdlo, podložky na pohárky, bambusová prkýnka, panely z bambusu, nádoby na WC kartáče, háčky a věšáky, nebo rohože a předložky. Bambus velmi rychle schne a nepodléhá plísním, je to velmi zdravý materiál. Navíc vypadá velmi hezky.

Masážní sprchové panely

Zajímavou kategorií pro lidi, kteří by rádi velmi moderní sprchový kout, jsou masážní sprchové panely. Ty jsou vždy osazeny samotnou sprchovací hlavou a přívodem, ovšem navíc jsou zde také různé ovládací prvky. Ti náročnější si pak můžou nastavit rozdílné stupně síly proudu, četnost pramenů, a samozřejmě také teplotu vody. Masážní panely jsou vyráběny v moderních designech a musíte si trošku připlatit, ale stojí to za to.

Designové baterie

Pokud renovujete koupelnu, a již vás omrzely obvyklé tvary, zvolte designové baterie. Tyto moderní doplňky nabízí různé nevšední tvary a vzhledy, jsou sofistikovaně zaoblené. Najdete zde také neobvyklé provedení páček a kohoutků, každý kousek je originál, který krásně dozdobí novou koupelnu.

Intuice i rada odborníka

Zvolte si takové masážní panely a sprchové baterie, které vám budou vyhovovat designem, budou se hodit k vašemu koupelnovému nábytku. Vytvořte konceptuální koupelnu a sprchový kout, do kterého se budete těšit. Koupelna by pro vás měla být tím nejlepším místem oddechu. Pokud zvolíte masážní sprchu, bude navíc prospěšná pro vaše zdraví, uvolní ztuhlé svaly.
Nepodléhejte pouze trendům, dejte i při tvorbě koupelny na vlastní intuici a styl. Konzultace s odborníkem ovšem není vůbec na škodu.

You may also like...