Nízkoenergetické dřevostavby jsou módní ikonou v bydlení

02032007535 Velice zajímavé téma z oblasti bydlení je výstavba nízkoenergetické dřevostavby během dvou dnů. Tento způsob rychlého a komfortního bydlení představuje novodobý přístup k samotnému životnímu stylu života. Hrubá stavba rodinného domu je smontovaná z panelů, které jsou vyrobeny v závodě firmy. Zaručuje tak výrobu na míru spojenou s kontrolou konstrukcí v dílně výrobny a dokonalou expresní montáží. Těmito kroky se dovršuje realizace hrubé stavby do dvou dnů. Panely smontované v závodě přinášejí nadstandardní provedení a jeho rychlost je ohromná, až neuvěřitelná. Vyslechnout si radu odborníků je v tomto případě na místě. Rozhodnutí pro montáž v tomto velkolepém stylu je určitě zajímavá cesta k modernímu stylu bydlení.

Pozorování stavby domů je poučné

Dřevěné domy se dělí na montované z elementárních tyčových a deskových prvků na pozemku a na domy montované z panelů vyrobených ve firmě. Pozorování výstavby ve svahu je zajímavým představením. Prvotním krokem je dovoz materiálu kamiony a vykládka jeřábem. Vše se lépe a rychleji přemístí na základovou desku. Je velice atraktivní nechat si vyrobit celé panelové desky v závodě. Práce je tím urychlena o sto procent. Tím dochází ke spojování panelů na půdorysu domu. Postup je od vnitřku do venku. Dále je v plánu skládat panely stropů a schodiště. Zde je důležité, jaký typ stavby si zákazník zvolil, jemně se odlišují konstrukčními detaily v zateplení anebo vyztužením omítky. Do rohů a koutů se umísťují speciální tvarovky. Dvoupatrový dům má první den hotové přízemí a je možno pokračovat v prvním patře. Zatímco mohou dělníci nahoře stavět panely, dole se zapojují rozvody a větrání. Montuje se sádrokarton, střešní panely, krytina a povrchové úpravy. Instaluje se podlaha a technické rozvody.

Za dva dny je dřevostavba hotova!

Dvoupatrový dům, který je častou variantou výběru, splňuje komfortní požadavky. Základem každého dřevěného domu je kuchyně, hygienické zázemí a technická místnost, kde se reguluje vytápění pro celý dům. V prvním patře se nacházejí tři ložnice a obrovská koupelna. Jihozápadní strana je ideální orientací pro okna. Tak se zvyšuje zisk solárního tepla. Vytápění vzduchovým tepelným čerpadlem a jednotkou pro opakované větrání se zpětným získáváním tepla je parametr pro nízkoenergetickou dřevostavbu na jedničku. Panely domu s dřevěnou nosnou rámovou konstrukcí jsou obohaceny tepelnou izolací, parozábranou a sádrokartonem. Panely jsou dokonale doplněny okny se stínícími prvky. Technické instalace ve stěnách jsou samozřejmostí. Dva dny práce jsou pro uskutečnění expresní montáže hrubé stavby tak akorát. Rodina se může nastěhovat do dvou týdnů.

You may also like...