Pořiďte si sedací soupravu, která bude pohodlná a zároveň ozdobou interiéru

12179

Nábytek patří mezi nejdůležitější výbavu, která se přímo podílí na tom, jak se doma budete cítit. A u sedačky či pohovky to platí hned dvojnásob. Ať už bude součástí obývacího pokoje, ložnice, dětského pokojíčku nebo třeba pracovny, sedací souprava by měla být nejen komfortní, ale i praktická a hezká.

Na trhu je k dostání celá řada typů lišících se nejen použitým potahovým materiálem, ale i tvarem či možnostmi rozložení nebo využívání úložného prostoru. Internetový obchod Nejlepší-nábytek.cz nabízí pestrou škálu druhů, mezi nimiž si určitě vyberete i vy. Najdete zde převážně originální modely, které jinde nepořídíte. A protože se jedná o sedací soupravy z Německa, vyznačují se nejen krásným vzhledem, ale i vysokou kvalitou provedení a dlouhou životností.

Rohové

Mezi oblíbené stálice v tuzemských obývacích pokojích patří rohové sedačky. Dají se pořídit s rohem vlevo, nebo vpravo, některé typy umožňují umístění rohové části dle potřeby. Díky praktickému tvaru do L se tak i velká sedací souprava vejde třeba i do menší místnosti. Oblíbené jsou i rohové sedačky, které lze rozložit na lůžko na spaní, případně ještě nabízející úložný prostor.

Rozkládací

Pokud chcete sedačku využívat i na spaní, poohlížejte se po rozkládací. Takové sedací soupravy jsou vybaveny mechanismem, díky kterému je rozložení otázkou několika málo okamžiků a jednoduchého pohybu, který nevyžaduje žádnou fyzickou zdatnost. Při výběru se můžete orientovat podle velikosti spací plochy. Některé sedačky ji mají v rozměrech jednolůžka, jiné zas dvojlůžka. Rozkládací sedací souprava slouží v malých bytech jako klasické lůžko na spaní, v těch větších představuje ideální místo pro přespávání návštěv, které se tak nemusí uskromňovat na zemi ve spacácích či na karimatkách nebo matracích.

Moderní

Jestliže uvítáte, že se sedací souprava stane zároveň designovým prvkem interiéru, pak přesně pro vás jsou moderní typy. Odráží se v nich aktuální trendy, a to nejen v otázce použitých barev a materiálů, ale také z hlediska tvarů konstrukcí. Těm v současné době vévodí jednoduché zaoblené linie, které vnesou do místnosti nadčasovost.

Ve tvaru písmene U

K těm prostornějším typům, na které se pohodlně vejde celá rodina i s případnou návštěvou, se řadí sedací soupravy do U. Některé jsou variabilní a jednu z částí tvoří velký taburet, který lze v případě potřeby odsunout a využívat jako podnožník nebo odkládací stolek.

Klasické

Patříte-li k zastáncům tradičnějšího řešení, pak vás zaujme kategorie s klasickými sedacími soupravami. Nabízí eleganci a osvědčený styl, kdy kombinují čalounění s dřevem.

Sestavy 3+2+1

K velmi populárním se řadí i sedací soupravy 3+2+1, tedy sestava tvořená trojsedákem, dvojsedákem a křeslem, případně podobnými variacemi. Jednotlivé části poskytují pohodlí pro každého člena domácnosti a lze je rozmisťovat nejen dle dispozic místnosti, ale i aktuálních nálad či potřeb. Dvoumístné a třímístné sedačky navíc bývají rozkládací nebo s úložným prostorem.

You may also like...