Pracovní oděvy jsou obrázkem každé firmy

be-01-004-monterkove-nohavice-na-traky-panske

Na českém trhu existuje spousta firem, které nabízejí pracovní oblečení, obuv a osobní ochranné pracovní pomůcky. Čistí, moderní a upravení zaměstnanci, to je vizitka každé firmy. Zajištění montérek, pracovní obuvi anebo pracovních rukavic, to je důmyslné zabezpečení ochrany pracovníků. Tyto oděvy a pomůcky plní nejen funkci reprezentativní, ale i ochrannou a funkční.

Ochraňte se speciálními oděvy

Osobní ochrana pracovních pomůcek je stále aktuální téma. Vybrat si společnost, která zajistí potřebné pracovní pomůcky a nabídne i další výhodné služby, je velice složité. Firmy mohou vybírat pracovní oblečení v podobě montérových kalhot do pasu či na šle, montérových bund anebo kraťasů. Je atraktivní zabezpečit osobní ochranné pracovní oděvy pro každé roční období. Pracovní oblečení, jako jsou montérkové košile, kombinézy, soupravy, vesty, mikiny anebo trička, patří k tradičnímu vybavení řemeslníka, dělníka i kutila. Lidé pracující v dělnických oborech ocení hlavně montérkové soupravy, které se skládají z kalhot a košile. K dostání jsou v různých barvách a velikostech. Modely jsou určeny pro pány i dámy. Většinou jsou vyrobeny z pevné stoprocentní bavlny, která chrání lidské tělo před oděrkami a pořezáním. Navíc je to příjemný a savý materiál. Mnohá povolání potřebují reflexní oděvy v podobě kalhot, bund, vest, triček a reflexních doplňků. Všechny musí splňovat normy EN 340 o ochranných oděvech, EN 471 o výstražném oblečení a EN 343 ochranu proti dešti. Speciální oděvy jsou nabízeny podle vykonávané profese. Gasto a bílé, kožené, voděodolné, protichemické, antistatické musejí rovněž splňovat daná pravidla. Nejznámější jsou speciální oděvy opatřené normami statická elektřina EN 1149-1, radioaktivní částice EN 1073-2, postřik chemikálií EN 13034 anebo mikroorganismy EN 14126. Před nákupem speciálního pracovního oblečení je nutné zkontrolovat, zda splňuje požadované normy!

Nohy v pohodlí a teple

Veškeré pracovní oblečení, ale i obuv a pomůcky by měly splňovat předepsané normy. Vyztužená špička EN 20345, ochrana proti propíchnutí S3, odolnost proti vodě S2 anebo uzavřená oblast paty S1, to jsou jen některé požadavky norem. Nejlepší materiál pro pracovní obuv je beze sporu kůže a kvalitní textilie. Protismykové, olejovzdorné a tepluodolné boty zaručují bezpečnost práce. Také vyztužená špička je nutná.

Pracovní pomůcky nejsou jistě pro smích

Automechanici, montéři, svářeči, mechanici, ti všichni potřebují kvalitní pracovní rukavice. Velice atraktivní jsou modely s dvojitým prošitím, s hrubé bavlněné tkaniny anebo kůže, které ochrání proti mechanickým rizikům. Existují i druhy rukavic s kozinkové lícovky nebo bavlněného úpletu, které chrání také proti ušpinění. Podstatnou osobní ochrannou pracovní pomůckou jsou ochrany hlavy, sluchu, dechu, očí a také popruhy určené pro rizikové výškové práce. Nezbytnými pomocníky jsou tedy svářečské kukly, ochranné brýle, přilby, filtrační polomasky anebo mušlové chrániče. Každá ze jmenovaných osobních ochranných pracovník pomůcek musí splňovat předepsané normy, které pojednávají o jejich všeobecných funkčních požadavcích.

You may also like...