Praha 3 se tvrdě staví proti výstavbě Projektu Nákladové nádraží na Žižkově

 
[AdSense-A]
 
Záměry firmy Discovery Group ohledně plánované stavby projektu na Nákladovém nádraží Žižkov se vůbec nezamlouvají radnici Prahy 3. Městská část proto podá žalobu na magistrát a u soudu by chtěla dosáhnout zrušení rozhodnutí z listopadu 2013, neboť jím byla povolena stavba v severní části nádraží na Žižkově.
 
[AdSense-A]
 
Projektu Nákladové nádraží na Žižkově
 
[AdSense-A]
 
Radnice Prahy 3 nesouhlasí s projektem společnosti Discovery Group, která zamýšlí postavit v lokalitě Nákladového nádraží Žižkov multifunkční centrum s obchody, administrativními budovami a bytovými domy. Proti územnímu rozhodnutí vydaném stavebním úřadem Prahy 3 bylo podáno odvolání již v září 2012 a kýžený výsledek nepřineslo. Magistrátní odbor výstavby a územního plánování prozatímně ukončil snahu radnice městské části a 15. listopadu 2013 rozhodl o umístění stavby.
 
[AdSense-A]
 
Celé multifunkční centrum by mělo stát 6,75 miliardy korun a v první fázi by se zastavěla plocha o rozloze 140 000 metrů čtverečních. A to není všechno, protože v blízkosti nádraží chce stavět i firma Žižkov Station Development patřící Českým drahám a společnosti Sekyra Group.
 
Projekt revitalizace nádraží Žižkov-sever nachází mnoho odpůrců i mimo radnici Prahy 3. Místní pobočce Strany zelených a občanským sdružením se vůbec nelíbí megalomanské řešení, kdy obrovská budova zahltí a zničí jedinečný biotop s 30 chráněnými druhy rostlin a živočichů. Navíc se radnici i občanským složkám jeví umístění centra vedle historicky vzácné budovy jako architektonické faux-pas a o dalším nárůstu dopravy tak přetížené oblasti ani nemluvě.
 
Radnice Prahy 3 má podle zákona čas do 25. ledna 2014, kdy musí dojít k podání právní žaloby. Po tomto datu, to jest po 60 dnech od rozhodnutí, již nezmůže nic.

You may also like...