Připravte svůj zahradní nábytek na jaro

01-geinberg-spa-aussen02.jpg

V nadcházejícím období budeme trávit stále více času mimo dům. Slunce a teplo nás postupně vylákají na terasy, dvory a zahrady, abychom si užívali čerstvého vzduchu. Nyní je proto čas překontrolovat stav našeho zahradního nábytku včetně polstrů. Pozornost si zaslouží také slunečníky a deštníky.

Na zahrady se nejvíce hodí stoly a lavice, křesla, lehátka a houpačky. Pokud chcete mít vybavení pěkně sladěné, vyplatí se přemýšlet o zakoupení celé sestavy. Na trhu je velký výběr, takže zvolit vhodný zahradní nábytek pro vaši terasu nebude problém. Můžete si vybírat z různých druhů dřeva, robustních ocelových konstrukcí i hliníku například v kombinaci s ratanem.

Chraňte se před sluncem

Pokud na vaší terase nebo dvorku schází ochrana před sluncem, je na čase si nějaký pořídit. Na trhu je velký výběr, takže ať už je vaše představa jakákoliv, jistě najdete vhodný typ, správný rozměr a vhodnou barvu. Slunečníky mohou mít středovou tyč nebo být takzvaného výkyvného typu.

Někomu lépe poslouží sluneční clona. Tvoří ji robustní tkanina větších rozměrů, která chrání před dopadem přímých slunečních paprsků.

Starší kusy oživte polstrem

Pokud máte starší zahradní nábytek a nechcete se jej vzdát, můžete zkusit své oblíbené kousky oživit polstry. Ty váš koutek znovu rozzáří. Dále se polstry hodí také každému, kdo má rád pohodlí a chce sedět nebo ležet na měkkém.

Výrobci polstry nabízejí v provedení pro různé typy židlí a křesel, pro lehátka a pro lavice. Zahradní nábytek můžete doplnit také o dekorační polštářky, které dodají celé sestavě punc domácího pohodlí.

Pokud se rozhodnete opustit bezpečí své zahrady, nezapomeňte si pořídit na jaro také nový kvalitní deštník. Také v tomto případě platí, že máte na výběr širokou škálu produktů. Protože deštníky potřebujeme zpravidla ve chvílích nepřízně počasí, je třeba zvolit kvalitní produkt odolávající nejen samotnému dešti, ale také větru, který srážky často doprovází.

You may also like...