Proč si pořídit půdní vestavbu?

Mnohdy se rozhodujete, co se starou půdou, sýpkou, nebo jiným podkrovním prostorem, jak ho ideálně využít. Nejlepší je celková rekonstrukce a využití pro obyvatelné účely, tedy stavba bytu nebo podkrovních kanceláří, pracoven a dalších místností. Půdní vestavby nabízí mnoho výhod, které vám usnadní rozhodování. Uveďme si ty nejpodstatnější.

pudni-vestavby-2

Nový byt s mnoha plusy

Pokud je váš podkrovní prostor dostatečně velký, proč v něm rovnou nevybudovat kompletní bytovou jednotku. Můžete zde ponechat velké prostory bez přepážek, což je dnes moderní nejen z hlediska designu. Ponechání většího prostoru zajistí také lepší větrání a více místa. Ušetříte také za instalaci sádrokartonových či jiných stěn.

Podkrovní mezonetové byty jsou velice suché, často se dokonce ani nemusí vytápět, pokud se pod nimi nachází další obývané a vytápěné prostory. Díky přímému kontaktu slunečních paprsků se střechou jsou podkrovní prostory velice rychle vyhřívané, což oceníte zvláště v zimě, ve slunných dnech.

Takto vytvořené bydlení je velmi elegantní a stále více lidí mu dnes přichází na chuť. Jedná se o zajímavé prostorové možnosti, kdy si můžete pohrát s fantazií.

Krásný výhled do krajiny

Podkrovní byty jsou situované v horní části domů, proto nabízí rovněž mnoho možností instalací balkonů, teras a dalších podobných stavebních prvků, které slouží především k relaxu. Díky správně umístěné terase se budou dámy moci slunit a mužové si zde třeba vytvoří menší zahrádku nebo skleník. Těch možností je spousta, z terasy se dá vytvořit doslova oáza klidu. Postačí k tomu třeba bazén. A co víc, získáte krásný výhled a budete se moci kochat okolní krajinou.

Jak je to s pořizovacími náklady?

S pořizovacími náklady na rekonstrukci podkroví je to samozřejmě velmi individuální, záleží na mnoha okolnostech, mimo jiné i na stavu střechy, použité izolaci, prostorových dispozicích. Důležité je také to, zda budete instalovat nová okna, nebo třeba zmiňovanou terasu, která již se může stát samostatnou stavbou.

Je však důležité si uvědomit, že v konečném výsledku nebude stavba půdního bytu nákladnější než u bytu klasického charakteru. Je tomu spíše naopak. Navíc ušetříte v budoucnu za energii, o skvělém a rychlém vytápění jsme se již také zmiňovali.

Zvolte společnost, která je v programu Zelená úsporám

Při vaší rekonstrukci nebo renovaci půdních staveb a vestaveb budete zvažovat především společnost, která vám bude dané práce provádět. Někdy to může být docela dilema, ale v orientaci vám může pomoci například přidaná služba program Zelená úsporám. Některé, většinou renomované společnosti spadají do tohoto programu a umožní vám tak šetřit peníze s pomocí správně cílených dotací.

Například pro obyvatele Prahy a okolí se jedná o firmu Petr Moucha- stavební s.r.o., která již má svou tradici a kromě běžných kvalitních služeb, kdy šikovní řemeslníci v krátké době přebudují vaši starou půdu, je také součástí akce Zelená úsporám.

You may also like...