Regálové skladování

Máte větší firmu, obchod, velkosklad nebo rovnou celé logistické středisko? Hledáte ten správný způsob skladování? Již delší dobu se na trhu objevují nejrůznější typy regálů, které ovšem v současnosti dosahují mnohem větší variability, jsou použity nové materiály a jednotlivé typy jsou unifikované, takže se dají dobře kombinovat. Můžete si pořídit menší skříně do domácí dílny, ale také obří komplexní regálové systémy.

regalove-skladovani

Na internetu najdete několik opravdu exkluzivních výrobců a dodavatelů, samozřejmě s tradicí. Jednou z takových společností, na jejichž webu se rozhodně vyplatí pozastavit, je společnost Regalsistem. Firma se specializuje na výrobu a dodávku veškerých známých typů regálů a dalších skladovacích prvků. Popišme si stručně, které regály a regálové sestavy to jsou. Můžete se s nimi setkat u většiny poskytovatelů takovýchto služeb.

Policové regály

Policové regály do skladu jsou skutečná klasika a jejich používání je letitou záležitostí. Dnešní regály s policemi využívají především velkosklady s volně loženými věcmi, ale také obchodní domy, kde si z takových regálů může rovnou zákazník vybírat. V drtivé většině případů se vyrábí ze stabilní oceli, případně lehkých a nerez kovů. Plastový materiál zde příliš nenajde uplatnění, hlavním požadavkem policových regálů je totiž maximální pevnost a stabilita.

Paletové regály

Firmy, které se zabývají logistikou a skladováním zboží o větší hmotnosti, používají většinou regály paletové. Jejich hlavní předností je výborná nosnost a manipulovatelnost. Manipulace se provádí s pomocí vysokozdvižných vozíků, je tedy poměrně snadná i při nadměrné hmotnosti.

Konzolové regály

Na rozdíl od regálů paletových a policových, ty konzolové jsou poněkud jinak konstruované. Jejich provedení je na míru zákazníkovi. Do konzolových regálových systémů lze uložit hlavně plošný a tyčový materiál, kterým můžou být:

  • Desky a fošny
  • Specializované palety
  • Tyče, trubky
  • Profily
  • Žlaby a mnohé další

Mobilní regály

Jak již napovídá samotný název, mobilní regály najdou své využití zejména tam, kde je třeba častěji manipulovat se skladovaným zbožím, nebo upravovat stávají skladové podmínky. Tato skladovací zařízení jsou vybavena kolečky nebo jiným posuvným a pohybovým systémem, dají se převážně obsluhovat ručně.

Patrové sklady

Vybavení skladu se dá v dnešní pokročilé době nejen různě kombinovat, variovat, ale také může být ve více patrech. Někdy totiž nastane nepříjemná situace, kdy ve svém skladu zjistíte, že jaksi není prostor. V takovém případě přichází na řadu nastavení dalších pater. Ta bývají vybavena také podlahami a žebříky, snadno se po nich budete pohybovat. Nemusíte se bát ani o své bezpečí, i na to se zde dbá. Pro takový účel využijte rychle montovaná zábradlí.

Vybudujte dokonalý sklad

Existují i další typy skladovacích zařízení, například na pneumatiky, různé plošiny, pořadače do kanceláří a archivů, a mnoho jiných. Výhodou dnešního virtuálního internetového světa, je také možnost nechat si nejprve provést návrh a po té až realizaci regálových systémů. Společnost, například již zmiňovaný regalsistem.cz, zašle plán a návrh, který zhodnotíte, případně přidáte své připomínky a pak již můžete přistoupit k vybudování dokonalého skladu.

You may also like...