Rekonstrukce panelových domů je v kurzu

Rekonstrukce-a-revitalizace-panelových-domů---Cerpad

Regenerace panelových domů je velice trendy záležitost díky své nutnosti. Mnoho panelákových bytů se nachází v žalostném stavu. Lidé, kteří by si chtěli snížit svoje náklady na energii, by měli začít zajímat o téma rekonstrukce panelových domů. Díky sdružení odborníků a systémových výrobců, společnosti CERPAD, se může každý zákazník dovolit zvelebit svoje bydlení. Odborná kompetence k rozvoji a rozšiřování znalostí technického a uživatelského odvětví bydlení panelákových i nepanelákových domů a jejich činností jako jsou údržby, opravy a rekonstrukce. Také optimalizuje náklady, a tím nabízí velice úspornou výstavbu. Její služby zahrnují základní posouzení energetické hospodárnosti budov, zajištění energetického průkazu a posudku, návrh opatření po zateplení domu a úpravy topné soustavy. Opravám a revitalizacím panelových domů se velice dobře daří. Státní podpora je štědrá. Rekonstrukce panelových domů a rodinných domů jsou populární. Celková investice do nich převyšuje 500 miliard korun. Mezi členy CERPAD patří ATREA spol. s.r.o., BAHAL ČR a.s., TECHEM, spol. s.r.o., TERMO +holding, a.s. anebo REHAU, s.r.o. Všechny firmy spolupracující v CERPAD nabízejí nadstandardní služby.

Využijte dotace na zteplení a na kotle

Mezi mnohá ušetření patří i dotace na zateplení, které byly v minulosti téměř samozřejmostí. Nová Zelená úsporám na zateplení rodinných domů, bytů panelákového typu i nepanelových umožňuje tuto úsporu čerpat. Tento nový model dává šanci získat výhodný úvěr s nízkým úrokem od státního fondu. Nejedná se jen o dotace na zateplení, ale i na další výhody. O dotace na kotle je také možné zažádat v případě, že stávající již dochází. Nová zelená úsporám dává možnost získat peníze od krajů. Je to společný program Ministerstva životního prostředí a krajských úřadů. Počítá se s dotací až 80 milionů korun.

Energetický štítek je nutné zařídit

Energetický štítek je vlastně označení domácích spotřebičů. Hodnotí energetickou náročnost vyplývající z kvality stavebních konstrukcí, které tvoří samotnou obálku budovy. Lidé si ho často zaměňují s pojmem průkaz energetické náročnosti budovy. Ten se zabývá hodnocením všech používaných energií v budově. Je to dokument, který stanovuje údaje o energetické náročnosti budov. Dnešní doba má dvě možnosti tohoto průkazu, které se liší jen formou a obsahem. První platí od 1. dubna 2013. Starší vydaná pře 1. 4. 2014 platí 10 let.

You may also like...