S LED žárovkami ušetříte až 80 procent nákladů

balloon

Kdo doma svítí klasickými žárovkami, ten většinu energie protopí a nikoliv prosvítí. Edisonův vynález se totiž za více než sto let víceméně nezměnil a jeho účinnost je velmi nízká. Mnohem výhodnější je používat ke svícení LED žárovky, které oproti klasickým zdrojům světla spotřebují až o 80 procent energie méně.

Nahradit se dá každá žárovka

Moderními LED žárovkami už můžete nahradit takřka každou běžnou žárovku. Pokud máte doma světla s klasickými objímkami na šroubování, budou vám zpravidla stačit LED žárovky E27. Jestliže mají některá světla užší objímky, uplatníte LED žárovky E14. Nebudete přitom potřebovat žádnou redukci a nemusíte nic složitě montovat. Stačí jen starší zdroj světla vyšroubovat a dát místo něj do lustru či lampy znovu našroubovat moderní zdroj světla.

Nové LED žárovky počítají také s jinými paticemi než jsou klasické závity používané už samotným Edisonem. Umožní jim to LED žárovky G9 a LED žárovky GU10, které už jsou v současné době rovněž hodně rozšířené.

Vyberte si dobrého dodavatele

Všechny podobné výrobky se dnes pochopitelně vyrábějí v Číně, což umožňuje dosáhnout nižší ceny. Nicméně mezi jednotlivými produkty jsou velké rozdíly v kvalitě. Někteří distributoři LED žárovek dokonce neuvádějí pravdivé údaje o výkonu a svítivosti. Vyplatí se proto najít si dobrého dodavatele a před nákupem důkladně přemýšlet o značce, případně si nechat poradit od odborníků.

Kdo není technický typ nebo nechce studovat detaily jednotlivých produktů, ten může využít jednoduchou kalkulačku, která jej provede procesem výměny světelného zdroje. Na webových stránkách si pak může vybrat nejen podle potřebné patice, ale také nutného výkonu a požadované teploty barvy, která se liší například pro použití LED žárovky v kancelářských prostorách a pro domácí světelnou pohodu.

You may also like...