Sečení trávníku podle Asimovových zákonů

Možná jste také fanouškem scifi a robotů. Ti jsou bezesporu písní budoucnosti a můžeme se těšit na jejich vylepšování a zdokonalování a kdoví, možná se jednou dočkáme vskutku inteligentních robotů..ale pozor na to. Fanda scifi zná velmi dobře robotické zákony Isaca Asimova, kdy především robot je naprogramován tak, že neublíží člověku. Dnes se objevují už i robotické sekačky, které nejen, že neublíží člověku, ale ani vašim domácím mazlíčkům nebo dětem.

Miimo_sekacka

Sekačka v robotickém provedení je ideální pro lidi, kteří rádi relaxují, nebo jednoduše nemají čas, využijí ji skvěle také alergici, kteří si sečení trávy nemůžou dovolit ze zdravotních důvodů.

Jednou z takových šikovných sekaček, která pracuje sama, a vůbec nepotřebuje vaši obsluhu, je také Honda Miimo. Je to malý šikula, který je sofistikovaného designu a velmi malých rozměrů. Vzhledem připomíná hypermoderní automobil ve zmenšené verzi, bude se tedy velmi líbit také vašim dítkům, pro které se stane zdrojem zábavy.

Honda Miimo nabízí spoustu výhod

Robotická sekačka Honda Miimo toho umí vskutku hodně. Popišme si tedy hlavní výhody tohoto pomocníka, vhodného na zahradu kolem domu, ale také k sečení větších travnatých ploch.

Seče vždy a všude

Robot seká za každého počasí a také v noci. Stačí jen naprogramovat příslušný režim a pak už se nemusíte vůbec o nic starat, Honda Miimo seče naprosto sama. Nabíjení je velmi snadné a energie v této „mašince“ vydrží dlouho, až 2 hodiny v plném provozu. A co je neuvěřitelné sekačka si sama dojede k nabíjecímu doku a dobije se. No není to skvělé? Miimo se dostane do každého zákoutí, tomu je také přizpůsobený tvar, provoz je maximálně tichý, takže ani při vašem zaslouženém spánku vás nic nebude rušit.

Vymezovací drát

Součástí této robotické sekačky je také speciální vymezovací drát, který se vloží na hranici ploch, kam sekačka nesmí. Je to skvělé například tam, kde máte květiny nebo zeleninové záhony. Některé sekačky tohoto typu se jen odrazí a často zasáhnou i tam, kde je to naprosto nežádoucí.

Bezpečí pro celou rodinu

Automatická sekačka Honda Miimo je samozřejmě velice bezpečná splňuje všechny potřebné normy, které umožňují samostatnou práci i tam, kde se pohybují děti. Kupříkladu pokud se o něco zasekne, nebo ji nadzvednete, břity se okamžitě zastaví. Nehrozí zranění ani z odlétávajícího štěrku či hlíny, sekací část je dostatečně krytá. V bezpečí budete vy, vaše dítka i domácí zvířena.

Z kopce i do kopce

Díky výkonným motorům a kvalitní trakci dokáže Honda Miimo jezdit do kopce, z kopce i po šikmých plochách. Nedochází u ní k nechtěnému sjíždění do strany.

Instalace

O instalaci a naprogramování tohoto šikovného domácího pomocníka se vám postarají specialisté ze společnosti Honda. Ti také dokonale rozvrhnou vaši zahradu do jednotlivých sektorů pro efektivnější a úspornější práci vaší robotické sekačky.

You may also like...