Stěhování jde i bez stresu

levné stěhování Praha

Změna zaměstnání, povýšení nebo rodinné záležitosti nás nutí k tomu, abychom změnili bydliště. V současné době to ovšem není nic neobvyklého a tak se na to všechno můžeme dobře připravit. Stěhování tak nemusí být noční můrou a dobrá strategie tak může znamenat polovinu úspěchu.

Čím začít?

Určitě bychom měli dopředu připravit na tuto akci své známé a přátele, protože je vlastně necháme ve starém bydlišti a můžeme tak jen vzpomínat na staré časy. Pokud máme děti, je třeba je odhlásit ze školy, jídelny a následně přihlásit v místě nového bydliště. To samé platí i o lékařích. Stejně tak musíme postupovat při odhlášení elektřiny, plynu, nájmu a podobně. Za důležité také považujeme i fakt, že si musíme ujasnit, zda si objednáme profesionální stěhováky nebo si pomůžeme sami.

Stěhování svépomocí

Jestliže máme spoustu přátel, máme tak trochu vyhráno. Požádat je o pomoc právě při stěhování je výborný nápad a jistě nám pomoc neodmítnou. Jako další musíme zajistit dopravu. Velký vůz, nejlépe dodávku nebo menší nákladní auto asi jen tak někdo v garáži nemá, ale i tento problém se může rázem vyřešit, protože můžeme zajít do autopůjčovny a takovou dodávku si zapůjčit. O vhodné velikosti vozu nám jistě pracovníci autopůjčovny poradí. Tady si ale musíme uvědomit, že nás stěhování bude stát trochu větší fyzickou námahu, protože nábytek se neodstěhuje sám a výnos do patra může představovat docela obtížnou rozcvičku. Dobrou zprávou je, že nás to asi nebude stát tolik peněz, ale můžeme přátele za ochotu a pomoc pozvat na skvělé grilování, večeři nebo můžeme zakoupit láhev delikátního pití.

Co představuje stěhování se stěhovací firmou

Máme – li ale objednanou stěhovací agenturu, můžeme si být jisti, že nás to nebude stát tolik úsilí, jako v případě, že bychom stěhovali svépomocí. tyto firmy disponují nejen dostatečně velkým vozovým parkem, ale mají také odborné zkušenosti a vědí, co a jak. Technik firmy také přijede na místo stěhování, určí, kolik zaměstnanců bude v tomto konkrétním případě potřeba, jak velký vůz postačí a podobně. V nabídkách služeb také bývá pronájem plastových box, které můžeme využít na balení a i jiný obalový materiál. Měli bychom se také ujistit, zda v ceně je zahrnut i výnos nábytku do patra, protože by se mohlo stát, že když dorazíme na místo, stěhováci vyloží nábytek před dům a o víc se nestarají. Abychom ale jen tyto firmy nehanili, mnohé z nich nabízí rovněž demontáž nábytku a následnou montáž v novém bytě, což nám ušetří spoustu času.

Stěhování na míru

Moderní doba si žádá také moderní činy a tak stěhování na míru se stává v poslední době velmi oblíbenou službou pro všechny, kdo mají tak trochu problém s časem. Stěhování na míru představuje stěhování od A – Z a to i včetně balení. Pokud chceme využít tuto službu, nemusíme mít strach, že večer neprojdeme dveřmi nového bytu, jak budeme zavaleni krabicemi. Tato služba je spolehlivou pomocí pro všechny, kteří mají své pracovní povinnosti nebo se musejí přestěhovat v co nejkratší době a podobně. Stačí jen předat klíče a večer se můžeme těšit na šálek kávy v novém bytě.

You may also like...