Stěhování s přehledem a bez starostí

Stěhování do nového bytu se může stát pro někoho doslova skutečnou noční můrou. Desítky pytlů s věcmi, rozebraný nábytek, těžké kuchyňské spotřebiče obsadí naše myšlenky na několik týdnů. Jak se vyhnout zmatkům při změně adresy? Jak překonat stres, který je s tím spojován?

Chce to především dobrý plán

Celá organizace rozsáhlého stěhování není sama o sobě tak snadná. Je třeba mít jasný akční plán, získat podporu přátel nebo příbuzných. A musíme mít také určitou představu, co od toho vlastně očekáváme.
Nejdříve bychom měli několik týdnů před změnou adresy provést takový malý audit v domě. Zbavit se odpadků, vadného vybavení, opotřebovaných oděvů. Nebudeme přece balit starý a nepotřebný nábytek nebo rozbitý spotřebič. Obalový materiál je pak dalším bodem pro snadné stěhování. Je třeba jej dopředu zajistit. Budeme potřebovat boxy, plastové fólie, staré noviny, papírové krabice a jiný obalový materiál. K upevnění krabic musíme také vše upevnit, takže kamarádkou nám bude po několik týdnů lepící páska a fix na popisování.

Stěhování svépomocí nebo s profesionální firmou

Jistě musíme také uvážit i tu skutečnost, jak takové stěhování bude vlastně probíhat. Vlastníma rukama a s pomocí přátel je to jistě reálné, ale musíme brát v úvahu i to, že nás to bude stát jistě nemalé úsilí, trochu přemlouvání a je potřeba i větší vůz. Nábytek v malém osobním autě není zrovna dobrý nápad. Pokud máme spoustu známých, kteří jsou ochotni nám ve všem pomoci, můžeme si gratulovat. Stát nás to možná bude jen pár piv nebo skvělou večeři.
Co se týká stěhovací firmy, možná nás to bude stát trochu trpělivosti a času při hledání. Na trhu je sice spoustu takových firem, ale mnohé nám třeba nevyhovují, protože jsou drahé, jiné nemají v daný termín volno. Důležité určitě, abychom si takovou firmu objednali včas. Předejdeme tak nepříjemným zjištěním, že je firma již obsazena a my se tak budeme muset obrátit na jinou, dražší. Ovšem kladný bod si tyto firmy připisují spolehlivé práci a možnost i stěhování na klíč.

S čím bychom mohli počítat

Pokud se tedy rozhodneme pro spolupráci se stěhovací firmou, můžeme počítat, že odborník přijde k posouzení rozsahu práce a vypočítá konečné náklady, v určený den zaměstnanci společnosti mohou demontovat nábytek, demontovat zařízení, zabalit nádobí a pomoci zabalit i jiný majetek. Obvykle společnost samostatně vybírá vhodné vozidlo a poskytuje materiál pro balení věcí. Určitě se také můžeme spolehnout na to, že jsou tyto firmy pojištěny pro případ, že by se během stěhování něco rozbilo nebo poškodilo. Máme – li nějaký starožitný a cenný nábytek, nebo jinou cennou věc ke stěhování, je třeba upozornit firmu dopředu. Také by bylo vhodní sdělit, že se v našem seznamu nachází i velký klavír nebo jiný velký nábytek, který není zrovna nejlehčí. Pracovníci mají k dispozici i potřebné náčiní, třmeny, vozíky a podobně, takže by neměl být v tomhle směru žádný problém.

Cena za poskytované služby

Náklady na službu závisí na mnoha faktorech. Odborníci obvykle zvažují plocha bytu, množství velkého nábytku, celková částka položek domácnosti, výtah, dopravní vzdálenost, počet posunů, poskytování služeb pro demontáž nábytku a podobně. Chceme-li zjistit přesné náklady na práci, stačí zavolat vybranou firmu a dohodnout se na podrobnostech.

You may also like...