Topení peletami = synonymum pro moderní, levné a ekologické vytápění

01-palety
Stavíte nový dům, krb nebo měníte kotel a zvažujete, čím do budoucna budete svůj domov vytápět? Buďte moderní, topte peletami.

Co jsou to vlastně pelety?

Pelety se vyrábí s dřevěného odpadu, které vznikají jako vedlejší produkt při zpracování dřeva. Tyto piliny a hobliny jsou pak slisovány do různě velkých pelet. Pro vysokou výhřevnost je důležité, aby toto palivo obsahovalo jen minimum vody, takže se i přes svou extrémní hustotu ještě vysušuje. Pelety pro domácí užití se vyrábí vždy pouze z jednoho druhu dřeva.

Výhody topení peletami

Topení peletami je výhodné v mnoha ohledech. V prvé řadě jde o velmi pohodlný a ekonomicky výhodný způsob vytápění, a to až tak, že díky tomu můžete ušetřit 50% nákladů za otop. Zatápění peletami je také velmi ekologické, protože se jedná o topení dřevním odpadem, jež produkuje jen minimum emisí. Peletky jsou skladné a díky své velikosti se s nimi velmi snadno manipuluje. Popel z pelet pak můžete použít jako hnojivo.

V čem topit peletami?

Pelety můžete použít k zatápění v krbu, v kamnech i v kotlích. Pro topení peletami v kotlích se užívají speciální moderní kotle, které jsou velmi jednoduché na ovládání. Jedná se o automatické kotle, které se o sebe postarají samy od zapálení až po vypnutí. Tyto moderní kotle mají čerpadlo, teplovodní výměník, expanzní nádobu, a také i dálkové ovládání spolu se speciálním systémem samo-zapálení. Velkou výhodou těchto kotlů je možnost si jej naprogramovat přesně podle vlastních potřeb.

Kde nakoupit peletky?

Česká republika je evropskou peletkovou velmocí. Naše země vyrábí velmi kvalitní peletky, které jsou žádané i daleko za hranicemi. Absolutní špičkou mezi mnoha českými výrobci je OPTIMTOP. Jde nejen o předního certifikovaného výrobce pelet, ale i největšího a nejvýznamnějšího internetového prodejce pevných paliv v České republice. Nákup v tomto internetovém obchodě je skutečně výhodný, prodejce sortiment rozváží po celé republice a již od jedné palety je rozvoz poskytován zdarma.

You may also like...