Vyberte si správný držák na televizi

01-drzak_na_LCD

Nemáte dost místa na svém nábytku? Chcete mít v ložnici televizi tak vysoko, abyste se na ni mohli dívat vleže? Chcete malou obrazovku i do kuchyně, ale nevíte, kam ji dát? Případně chcete svůj byt ozvláštnit a udělat na vaše hosty dobrý dojem moderní domácnosti? Řešením může být držák televize, která vás zbaví starostí s nedostatkem místa pro vašeho věrného společníka.

Stačí mi pevné ukotvení na stěnu?

Při výběru držáku televize si musíte především odpovědět na otázku, jestli ji chcete mít stále na jednom místě nebo se vám bude hodit možnost natáčet obrazovku různými směry. Pokud jste zvyklí sedět na stále stejném místě v křesle nebo na sedačce, bude vám pravděpodobně stačit fixní televizní držák. Ten udrží i velkou televizi s hmotností často přes 50 kilogramů a může mít také systém zajištění proti pádu.

Vzdálenost televizoru od stěny bude přitom u kvalitních držáků poměrně malá, takže nezabere příliš mnoho místa. Některé mají dokonce zabudovanou vodováhu, která vám usnadní instalaci a zajistí, že budete sledovat obraz v optimální poloze. Montáž fixních držáků je velmi snadná a rychlá, výsledky jsou přitom v porovnání s televizorem stojícím na nábytku vynikající.
Pokud jsou vaše oči při sledování televize v jiné výšce než samotný přístroj, vyplatí se koupit si sklopný držák. Snadno se instalují a mají výbornou nosnost. Nejčastěji se naklánění dolů, což znamená, že televize je na stěně výš než vaše oči při jejím sledování. Vzdálenost od zdi je v tomto případě samozřejmě větší než u fixních držáků tv, nicméně i tak zpravidla nepřesahuje přijatelných 7 centimetrů.

Nastavte si televizor přesně podle potřeb

02-drzak_na_LCD

Nejkomfortnější nastavení televizoru umožňují otočné a sklopné televizní držáky. Ty jsou vybaveny kloubem, který slouží k přesnému natočení obrazovky proti očím diváka. Jsou vhodné i tam, kde se jiné držáky použít nedají, tedy například v rozích místností.

Oproti fixním a sklopným držákům na televizi mají nevýhodu v nižší nosnosti. Tento handicap však postupně mizí, protože hmotnost televizí se dlouhodobě snižuje, takže i přístroje s opravdu velkou obrazovkou mnoho neváží. Nové typy držáků mají také nízkou vzdálenost od zdi.

Podobné dělení, jaké jsme popsali pro televizory, platí také pro počítačové monitory. Také monitory můžeme umístit na fixní, sklopné nebo sklopné a otočné držáky. Výhodou je zpravidla jejich nižší hmotnost, která je méně náročná na uchycení.

Nezapomeňte na VESA standard

Jakkoliv se může zdát, že televizorů a držáků existuje nepřeberné množství a je problém je spárovat, aby se k sobě hodily, opak je pravdou. Pomocníkem je takzvaný VESA standard. Ten určuje, jak daleko jsou od sebe montážní otvory. VESA standard je celosvětově uznávanou normou pro rozteč otvorů všechny běžných televizorů a monitorů. Například VESA standard 200 x 200 říká, že mezi otvory na zadní straně televize určenými k montáži na držák tv jsou vodorovně i svisle odstupy 200 milimetrů.

Najděte si dobrého dodavatele

Na internetu je možné najít řadu obchodů s držáky na televizi a díky popsanému VESA standardu je snadné vybrat si odpovídající zařízení pro vaše potřeby. Důležité je zvolit správného partnera, který vám zboží dodá.

Doporučujeme vám zvolit specializovaný e-shop www.drzak-tv.cz, ve kterém pracují odborníci na televizní držáky a stojany. Pokud si vyberete obecný obchod, ve kterém se prodává elektronika, nábytek a k tomu třeba ještě bicykly, nemůžete počítat s takovým odborným zázemím jako u specialistů. Úzce zaměřený e-shop www.drzak-tv.cz vám naproti tomu nabídne odborné poradenství, dostatek zboží na skladě a u větších nebo pravidelných odběrů také slevy.

You may also like...