Vybíráme kvalitní trvanlivou podlahu

01-podlada

Zařizujete nebo rekonstruujete byt a hledáte podlahu, která bez problému vydrží několik desítek let? Zkuste vsadit na dlouholeté zkušenosti a osvědčenost dřevěných podlah. Podívejte se na některé výhody dřevěné podlahy.

Proč zrovna dřevěnou podlahu?

Je to jednoduché, vydrží nejdéle. Klasické laminátové podlahy mají v porovnání s třívrstvými dřevěnými podlahami daleko kratší životnost. Z dřevěné podlahy snadno odstraníte malá poškození a jednoduchým přebroušením a novou povrchovou úpravou staré podlahy dosáhnete vzhledu zcela nové, právě položené podlahové krytiny. Navíc se nemusíte bát, že se dřevěná podlaha nebude hodit do vašeho bytu. Dřevěná podlaha se hodí ke každému interiéru a dubová prkna dodají celkovému vzhledu naprosto jiný rozměr.

Z jakého dřeva?

V první fázi pří výběru materiálu, za jakého bude podlaha, jste se rozhodli pro dřevo, Jenže jaký druh dřeva je nejlepší? Ne nadarmo je dub označován jako magický a silný strom. Dubová prkna jsou neobyčejně silná a kvalitní. Pokud tedy chcete, aby vaše podlaha vydržela opravdu dlouho a byla opravdu kvalitní, vsaďte na dub.

Masivní nebo třívrstvá?

Vybrali jste materiál i druh dřeva, teď už zbývá rozhodnout se, jestli třívrstvá dřevěná podlaha nebo masivní. Třívrstvá dřevěná podlaha se podle názvu skládá ze tří vrstev – dolní protitahové vrstvy, středové a nášlapné vrstvy. Hlavní výhodou tohoto systému je větší stabilnost, než u masivní podlahy. Třívrstvá dřevěná prkna umožňují snadné zabudování podlahového topení, což do masivní podlahy nejde.

Úprava podle vašeho přání

Podlahová prkna jsou dodávaná bez povrchové úpravy nebo s UV úpravou a lakováním. Neupravená prkna je možné dotvořit až na místě po výběru nejvhodnějšího odstínu a mořidla. Je zajištěno položení podlahy, nalakování, ošetření a informace, jak jí správně udržovat.

You may also like...