Vybíráme plovoucí podlahy

Renovujete dům či byt? Sháníte kvalitní podlahy? Jaký materiál zvolit? Jak na pokládku plovoucí podlahy? Plovoucí podlahy se staly velmi oblíbeným vybavením novostaveb i renovací starších bytů či domů. Pokládka plovoucí podlahy je poměrně rychlá a nenáročná a materiálů na výběr je také hned několik. Mezi nejoblíbenější patří masiv, lamino, bambus a korek. Který materiál si vybrat? Jaké mají vlastnosti?


Bambusové a masivní podlahy

Bambusové podlahy dnes již nejsou žádnou exotikou. Jedná se o poměrně dostupnou podlahovinu s velmi zajímavými vlastnostmi. Bambusové podlahy mají dlouhou životnost, snadno se udržují, mají měkký došlap a příjemný vzhled. Dále disponují pružností, tvrdostí, dobrou odolností proti poškození a stálostí. Masivní podlahy nabízejí čistě přírodní design s typickou kresbou dřeva a velmi dobrými izolačními vlastnostmi. Jedná se o velmi luxusní podlahy skládané z masivních prken, která vám vytvoří velmi příjemnou přírodní atmosféru třeba v panelákovém bytě. Kde hledat bambusové nebo masivní podlahy? Vyzkoušejte podlahy Liberec.
 

Laminátové a korkové podlahy

Laminátové podlahy velmi efektivně spojují přírodní vzhled a praktické vlastnosti moderního umělého materiálu. Vynikají zejména nízkou cenou, vzorovou i barevnou stálostí, dlouhou životností a vysokou odolností proti poškození. Laminátové podlahy jsou vyráběny jako velmi kvalitní imitace přírodních materiálů včetně letokruhů, pór a dalších nerovností. Parkety je možné opatřit leskem i matem a velmi věrně napodobit lak, olej či vosk. Korkové podlahy jsou ekologické a velmi šetrné přírodní podlahy s měkkým tichým došlapem a příjemným hřejivým povrchem. Vynikají nízkou cenou a velmi snadnou údržbou. Jsou ideální do domácností i veřejných prostor jako jsou školy či nemocnice. Korkové podlahy jsou naprosto nehlučné, pružné, tvarově stálé a disponují velmi dobrými izolačními vlastnostmi. Kde hledat kvalitní korkové a laminátové podlahy? Vyzkoušejte plovoucí podlahy Liberec.
 
Zdroj: svet-bydleni.cz

You may also like...