Výhody plastových, hliníkových a dřevěných eurooken

212925

Pro koncového klienta se může stát výběr vhodných oken celkem složitou problematikou. Jedná se o investici minimálně na 10 až 20 let, proto hlavní otázkou zůstává, jestli jsou lepší dřevěná eurookna, plastová nebo ty hliníková. V tomto článku si odhalíme výhody jednotlivých typů oken a tím vám pomůžeme s výběrem.

Výhody plastových oken

Hlavní výhodou plastových oken je okamžité snížení nákladů za energie. Kvalitní okna dokážou zamezit úniku tepla z vyhřáté místnosti a tím cíleně snižovat náklady za vytápění. Naopak v létě skvěle udržují chlad v místnostech, je vám tedy po celý rok příjemně. Tento typ oken také snižuje míru hluku, hodí se tedy tam, kde je výhled situován k frekventované silnici. V neposlední řadě jde o stálobarevný materiál s dlouhou životností.

Výhody hliníkových oken

Hliník jako materiál vyniká zejména svými statickými vlastnostmi, proto je jejich použití vhodné v otvorových výplních, které jsou mnohem více namáhány. Tento typ oken tak ve většině případů naleznete v zimních zahradách, celoprosklenných fasádách nebo u exponovaných vchodů. Mezi hlavní výhody řadíme vysokou konstrukční pevnost a odolnost materiálu proti případnému opotřebení.

Výhody dřevěných oken

Dřevěná eurookna jsou vyrobená ze 100% čistě přírodního materiálu, přičemž vynikají fyzikálními i mechanickými vlastnostmi. Jde o lehce zpracovatelný materiál, který dokáže každému prostředí dodat působivou atmosféru. Dřevěná okna se taktéž velmi snadno opravují nebo renovují, což u plastových nelze.

Nakonec vždy záleží, od koho okna nakupujete. Vždy se svěřujte do rukou odborníků s dlouholetou tradicí na trhu, jako je například Firma MZ okna, která se přímo specializuje na výrobu a prodej oken a dveří s německým profilem Gealan. V jejich nabídce nadále naleznete i garážová vrata a mnoho dalších doplňků.

You may also like...