Vysokozdvižné vozíky nemusí vyjít příliš draho

01-vysokozdvizne-voziky

Vysokozdvižný vozík je nenahraditelný článek ve výrobním a obchodním procesu firmy, a proto byste jeho výběru měli dát náležitou pozornost. Na trhu manipulační techniky narazíte na různé druhy vysokozdvižných vozíků, přičemž liší nosností, druhem a typem pohonu a způsobem manipulace.

Vysokozdvižný vozík (zkratka VZV) nachází uplatnění obzvláště ve skladech, nicméně využití má také ve stavební a výrobní sféře. Jednoduše řečeno, nachází se všude, kde je žádoucí manipulace s těžkými břemeny a kde je nezbytné náklady zvedat do výšky. S vysokozdvižným vozíkem může manipulovat pouze řidič VZV, který má platné oprávnění obsluhovat tento druh vozidla.

Vysokozdvižný vozík z bazaru

Vysokozdvižné i nízkozdvižné vozíky jsou velmi namáhané technologie, které se často pohybují v náročných provozních podmínkách, těžkých terénech s nerovnostmi a výmoly, v prašném prostředí, ve vodě nebo mrazu,“ uvádí portál Idnes.cz.

Vysokozdvižné vozíky je možné koupit zcela nové nebo bazarové. Pokud se z nedostatku volného rozpočtu rozhodnete pro druhou variantu, měli byste být při nákupu obezřetní. Ne všechny bazary přistupují ke klientům férově. Na druhou stranu, pokud zvolíte na vysokozdvižné vozíky bazar s profesionálním přístupem, může i použitý přístroj sloužit řadu dalších let. Důležité je, aby bylo o vysokozdvižný vozík náležitě pečováno a aby mu byl poskytnut důsledný servis.

Druhy VZV podle pohonu

  • benzinový
  • naftový / dieselový
  • elektrický
  • plynový

Nepodceňujte pravidelný servis

Aby vysokozdvižný vozík sloužil dlouhá léta bez velkých poruch, měli byste zajistit jeho pravidelné servisování. A právě oprava a servis VZV je v portfoliu služeb společnosti Vysokozdvizny-vozik.info, která patří mezi špičku v tomto oboru. Vedle servisu nabízí také prodej nových a použitých VZV.

You may also like...