Základní možnosti dlažby na terasu

01-kamen

Moderní terasu lze dnes pojímat mnoha různými způsoby, přičemž velmi důležitou roli hraje její podlahová plocha. Krásná dlažba zkrátka dokáže divy. Dávno pryč jsou doby univerzálních betonových dílců, které působily fádně a zastarale. Moderní venkovní dlažba dnes může svým vzhledem doslova učarovat. Podívejme se na nabídku pražské společnosti Stonemarket, která nabízí pestrou paletu materiálů, které na vaší podlahové ploše budou vypadat skvěle.

Sázka na přírodní kámen se vyplatí

Kámen je materiálem, který provází člověka od počátků jeho existence. Stále si ale můžeme najít neskutečné množství variací, které nás budou fascinovat. Svědčí o tom i třeba takový obkladový kámen, který se dnes využívá v exteriéru i v interiérových prostorách. Tento přírodní materiál je předně naprostým originálem. Můžete si tak být jisti, že vámi obložená část místnosti bude naprosto jedinečná. Kámen je možné navíc doplnit i dalšími prvky zahradní architektury, takže bude přesně zapadat do konkrétního prostoru a celkový vzhled daného prostoru bude dokonalý.

Jaký kámen volit?

Vybírat dnes můžete z celé řady kamenných materiálů. Začít bychom mohli například pískovcem, který je vysoce odolný a dokáže nabídnout jak vcelku střízlivé, tak i extravagantnější variace. Bohatou barevnou rozmanitost ale nabízí i břidlice. Ta se díky své petrografické struktuře skvěle leskne na slunci. Výbornou volbou je i kvarcit, jenž bývá označován také jako křemenec. Moc hezky vypadají kvarcitová schodiště anebo i klasické podlahy. Zapomenout nemůžeme ani na jurský mramor. Pokud se budete chtít podívat na jednotlivé typy kamene osobně, pak klidně můžete navštívit showroom společnosti Stonemarket. Uvidíte tak všechny zmiňované typy kamene a budete si moci navíc nechat i odborně poradit.

You may also like...