Zapomeňte na realitky a pronajměte nemovitost zcela sami

V posledních letech jsme svědky neustálého nátlaku realitních kanceláří. Jakmile si podáte inzerát na prodej bytu nebo domů, do několika hodin, maximálně dnů čekejte telefonát od makléřů. Budou se doslova předhánět, abyste se stali jejich klientem, ale co když to jde i bez nich. Získáte tak pro své kupující přívětivější cenu, ale na druhou stranu vyvstávají otázky, jestli dokážete svou nabídku optimálně propagovat, dozví se vůbec o vašem pronájmu někdo ze zájemců? Ano, stačí si podat inzerát na správném místě a získat tak velmi cennou propagaci bez jakéhokoliv zásahu reality. Takže pronájem bez realitní kanceláře je možný.

Nedávejte na exkluzivitu

V drtivé většině případů se setkáte, že vás realitní kancelář bude chtít dotlačit k podpisu exkluzivní smlouvy. Za žádných okolností nic takového nepodepisujte, jelikož se tak stanete čekajícím otrokem nebo vězněm. Realitní kancelář s tak bude jista svou provizí, aniž by musela dům prodat, jelikož jakmile prodáte vy, automaticky se realitka zmocní i provize.

Hlavní výhodou vlastního sjednání pronájmu nemovitosti je absolutní moc nad pohybem ceny a výběru zájemce. Realitní kancelář nerozlišuje mezi klienty, jen hledí na rychlý obchod, což se v případě pronájmu nemusí vyplatit.

Další výhody prodeje bytů a domů bez realitky

Reality jsou podvědomě vnímány jako velkým plusem a urychlovačem pronájmu nemovitosti. Ve své podstatě vám pomohou rychle propagovat vaší nabídku, ale nikdo vám nezaručí, že za svou poskytnutou provizi získáte odpovídající službu.

Nezáleží na tom, jestli sebavíme o pronájmu bytů v Liberci nebo v Praze. Vždy si přejete co nejrychleji prodat. Právě z těchto důvodů se rozhodněte pro internetový portál, kde si můžete podat inzerát do 60 největších realitních inzertních serverů současně. Již se nemusíte spoléhat na realitní kanceláře.

You may also like...